سایه مهربانی کاروان «نذر آب» در خراسان‌جنوبی/ سیل مهربانی در کویر جاری شد

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: احیای قنوات و کمک به تکمیل پروژه‌های آبرسانی از مهم‌ترین و شایسته‌ترین خدمات طرح ملی «نذر آب» است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از درمیان، محمدرضا رضایی ظهر امروز در مراسم رونمایی از اقلام معیشتی کاروان «نذر آب۴» در شهرستان درمیان، اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر یک نهاد عمومی غیر دولتی است که اکثر خدمات آن نیز بر پایه داوطلبین و خدمات رایگان است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال‌احمر در هر جایی که زندگی مردم دچار مشکل شود حضور پیدا می‌کند، افزود: یکی از دستگاه‌های اجرایی در حوزه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور نیز جمعیت هلال‌احمر بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به خشکسالی‌های چندین ساله و شرایط خاص اقتصادی در استان، بیان داشت: اجرای طرح ملی «نذر آب» علاوه بر ارائه خدمات بشردوستانه به امنیت کشور نیز کمک می‌کند.

رضایی با اشاره به اینکه محور اصلی اجرای طرح ملی «نذر آب» مبارزه با تنش‌های آبی است، عنوان کرد: کمک به معیشت و خدمات درمانی از دیگر اقدامات انجام شده در اجرای  این طرح ملی است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ بسته معیشتی و ۷۲۰ بسته بهداشتی در اجرای طرح ملی «نذر آب ۴» بین نیازمندان شهرستان درمیان توزیع شده است، گفت: احیای قنوات و کمک به تکمیل پروژه‌های آبرسانی می‌تواند از مهم‌ترین و شایسته‌ترین خدمات این طرح ملی باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: بازدید از مجتمع‌های آبرسانی و توزیع تعدادی تانکر آب در منطقه از دیگر اقدامات انجام شده در اجرای طرح ملی «نذر آب ۴» بوده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =