جذب تسهیلات و هزینه‌کرد ۵۰ میلیاردی نهاد آبادانی و پیشرفت «درمیان» – طبس نیوز

جذب تسهیلات و هزینه‌کرد ۵۰ میلیاردی نهاد آبادانی و پیشرفت «درمیان»

مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی شهرستان درمیان با اشاره به جذب و هزینه‌کرد بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار این نهاد، گفت: ۳۵ میلیارد تومان از این اعتبارات در خدمت و محرومیت‌زدایی و مابقی در قالب تسهیلات و وام‌های کم‌بهره بوده است.

به  گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام سعید پورمهدوی ظهر  امروز در نشست خبری، اظهار داشت: بنیاد علوی به عنوان بازوی خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در نقش حمایتگر اقشار محروم و مستضعف ظاهر شده است.

وی افزود: طرح آبادانی و پیشرفت  بنیاد علوی برگرفته از طرح قلعه گنج است که به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی شروع شده و به سایر استان‌ها تسری یافته است.

مسئول‌ نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی درمیان تصریح کرد: برای تحقق  سند جامع توانمندسازی، تأثیرگذاری، هویت‌سازی، استعدادیابی و بومی‌سازی،  محرومیت‌زدایی و اشتغال‌سازی در ابتدای امر شبکه‌سازی، اعزام سفیر و به‌کارگیری معین روستا صورت گرفته و سپس کانون متشکل از شورای‌ اسلامی، دهیار، فرمانده پایگاه بسیج فعال و اسناد پیشرفت و آبادانی تدوین‌ شده است.

پورمهدوی گفت: از ۹۲ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان درمیان در سال ۹۹ تعداد ۴۰ روستای محروم در ۸ منطقه هدف‌گذاری شده که در سال جاری و ۱۴۰۱ به ۱۰۰ روستا افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به جذب و هزینه‌کرد بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی شهرستان درمیان، خاطرنشان کرد: ۳۵ میلیارد تومان از این اعتبارات در خدمت و محرومیت‌زدایی و مابقی در قالب تسهیلات و وام‌های کم‌بهره بوده است.

مسئول‌ نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی شهرستان درمیان گفت: حوزه فرهنگی در مجموع ۸ میلیارد تومان، حوزه عمرانی و زیرساخت‌ها ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، توسعه فضای آموزشی و فرهنگی ۴ میلیارد تومان، مساعدت به حوزه‌های علمیه، مصلی و مکتب‌القرآن اسدیه و قهستان و نگارخانه شهر اسدیه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

پورمهدوی جذب و هزینه‌کرد این نهاد در مبلمان شهری قهستان، طبس، اسدیه، کلیک را ۳ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: قنوات‌ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، سرویس بهداشتی ۳ میلیارد تومان، تعمیر خانه محرومین ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه ۲۰ میلیارد تومانی با سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی در حوزه قنوات خبر داد و گفت: در عرصه سلامت و خرید تجهیزات بیمارستانی و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در مجموع قریب‌ بر ۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

مسئول نهاد آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی شهرستان درمیان در ارتباط با تسهیلان حمایتی عرصه اقتصادی، اشتغال‌زایی، مطرح کرد: با جذب ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات بانکی تعداد ۴۲۰ نفر شغل پایدار ایجاد شده است.

پورمهدوی گفت: با جذب یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دوره شیوع ویروس منحوس کرونا کمک‌های معیشتی به هر خانواده عضو صندوق بسیج‌  تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ازدواج سالم و تحکیم بنیان خانواده تعداد ۱۱۰ سری جهیزیه به ارزش ۲ میلیارد تومان به زوج‌های جوان نیازمند اهدا شده است.

انتهای پیام/۶۹۰۱۴/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + بیست =