ثبت‌نام ۱۸۷ هزار دانش آموز برای سال تحصیلی جدید در خراسان‌جنوبی

رضا یکه خانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بیرجند در ارتباط با آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: کمتر از دو هفته دیگر به آغاز سال تحصیلی باقی مانده و امسال نیز سال تحصیلی با وجود بیماری کرونا آغاز می گردد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۸۷ هزار دانش آموز در سطح استان برای آغاز سال تحصیلی در دوره های مختلف ثبت نام کرده اند، ادامه داد: این تعداد دانش آموز در ۲ هزار و ۶۷۵ مدرسه در سراسر استان تحصیل خواهند کرد.

تصمیم نهایی برای برگزاری حضوری کلاس ها با ستاد ملی مدیریت کرونا

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره موضوع هدایت تحصیلی گفت: هدایت تحصیلی دانش آموزان انجام شده و دانش آموزان می توانند با دریافت فرم هدایت تحصیلی خود در پایه دهم ثبت نام نمایند.

یکه خانی با بیان اینکه رویکر آموزش و پرورش در سال جدید تحصیلی بر آموزش حضوری است، یادآور شد: با این وجود تصمیم نهایی در خصوص برگزاری حضوری دانش آموزان در کلاس های درس بر عهده ستاد ملی مدیریت کرونا است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به دستورالعملی که از سوی معاونت بهداشت به آموزش و پرورش ارسال شده در پایه های اول و دوم، مدارس عشایری و روستایی کلاس ها حضور برگزار خواهد شد، افزود: همچنین براساس این دستوالعمل تمامی دروس کارگاهی و کلاس هایی که ماهیت عملی دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی مجاز به برگزاری هستند.

واکسینه شدن ۹۵ درصد کارکنان آموزش و پرورش خراسان جنوبی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف آموزش و پرورش استان بازگشایی مدارسی امن و ایمن برای حضور دانش آموزان و معلمان بوده به طوری که خانواده ها از سلامت فرزندان خود مطمئن باشند، اضافه کرد: در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد معلمان و کارکنان آموزش و پرورش استان واکسینه شده اند.

یکه خانی در مورد رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس گفت: دستور ضدعفونی و رعایت پروتکل های بهداشتی به تمامی مدارس استان ابلاغ شده و همچنین بیش از ۲۰۰ هزار ماسک و دستکش برای مدارس مناطق محروم و ۲۰ هزار لیتر صابون مایع و ۲۱ هزار لیتر مایع ضدعفونی برای مدارس استان در نظر گرفته شده و تاکنون مبلغ ۳ میلیارد تومان سرانه بهداشتی به مدارس واریز شده است.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 9 =