مناطق محروم سربیشه مقصد بعدی کاروان «نذر آب ۴» – طبس نیوز

مناطق محروم سربیشه مقصد بعدی کاروان «نذر آب ۴»

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از اجرای طرح «نذر آب ۴» طی روزهای آینده در شهرستان سربیشه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از نهبندان، محمدرضا رضایی صبح امروز در حاشیه مراسم راه‌اندازی دستگاه آب شرین‌کن روستای رومه، اظهار داشت: در طرح «نذر آب» علاوه بر اقداماتی که در راستای رفع تنش آبی انجام می‌شود کمک‌های معیشتی، بهداشتی و لوازم‌التحریر نیز برای نیازمندان در مناطق محروم ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه امسال به دلیل وضعیت قرمز کرونا در شهرستان‌های هدف از حضور کاروان‌های سلامت در مناطق محروم بی‌بهره مانده‌ایم، افزود: خیرین و داوطلبین جمعیت هلال‌احمر استان‌های زنجان و چهارمحال و بختیاری اقدامات شایسته‌ای برای نیازمندان ارائه داده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به نصب ۲ دستگاه تصفیه آب در روستاهای رومه و مهل‌آباد شهرستان نهبندان، گفت: با راه‌اندازی این دستگاه‌ها حدود ۲۰۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.

رضایی با بیان اینکه در راستای رفع تنش آبی تعداد ۸ تانکر ثابت نیز در منطقه به نیازمندان اهدا شده است، عنوان کرد: خیرین و داوطلبین استان‌های معین همچنین ۱۷ هزار لیتر آب معدنی را به مردم روستاهای شهرستان نهبندان اهدا کرده‌اند.

وی با اشاره به ایجاد خط لوله یک هزار و ۲۰۰ متری روستای درشکفت شهرستان نهبندان، مطرح کرد: حدود ۷۰ میلیون تومان اعتبار در این راستا هزینه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی ادامه داد: هیچ اعتبار دولتی برای اقدامات طرح ملی «نذر آب ۴» هزینه نشده و تمامی هزینه ها از سوی کمک‌های مردمی و خیرین انجام شده است.

رضایی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط خیرین و داوطلبین استان‌های زنجان و چهارمحال و بختیاری در شهرستان نهبندان صرف شده است، خاطرنشان کرد: طی روزهای آینده نیز داوطلبین و خیرین استان خراسان‌رضوی در شهرستان سربیشه حضور یافته و خدمات مطلوبی به مردم ارائه خواهند کرد.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =