عدم ابلاغ لغو سند ۲۰۳۰ در دولت «روحانی»/ وظیفه مسئولان نهی از قانون‌شکنی است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌‌جنوبی گفت: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لغو سند ۲۰۳۰، شورای فرهنگ عمومی مصوبه‌ای داشت بر لغو سند ۲۰۳۰ که دولت گذشته آن را ابلاغ نکرد تا دوره‌اش تمام شد و چند شب گذشته دولت سیزدهم لغو آن را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در نشست داخلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تصویب شد اما برابر آنچه که در ذهن من و شما است این است که دولت(یازدهم) حاضر نشد آن را ابلاغ کند و از ناحیه رئیس مجلس وقت ابلاغ شد، یعنی راه قانونی خود (از طریق ریاست جمهوری) را طی نکرد.

وی بیان داشت: در گذشته شرایطی بود که گفتند ما به زور نمی‌توانیم مردم را به بهشت ببریم اما یک لغزش‌گاه برای اینکه مردم به سمت جهنم بروند فراهم شدکه آن هم ابلاغ سند مفتضح ۲۰۳۰ بود که در جای جای کشور از جمله خراسان‌جنوبی چراغ خاموش نسبت به اجرای آن عمل می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌‌جنوبی یادآور شد: بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لغو سند ۲۰۳۰، شورای فرهنگ عمومی مصوبه‌ای داشت بر لغو سند ۲۰۳۰ که دولت گذشته آن را ابلاغ نکرد تا دوره‌اش تمام شد و چند شب گذشته دولت سیزدهم لغو آن را ابلاغ کرد.

عبادی با اشاره به اینکه در حوزه گردشگری با جریانات مختلفی در سطح کشور و بیش از همه در خراسان‌جنوبی رو به رو بودیم، مطرح کرد: نفوذ در جریانات محیط زیست و گردشگری از ناحیه بیگانه وجود داشت.

وی ادامه داد: در مسئله گردشگری که آن همه مفاسد، خون دل و هزینه داشت آقای ضرغامی اولین صحبتش این بود که گردشگری ما باید گردشگری دینی و ارزشی باشد پس ما کسی داریم که می‌شود با او صحبت کرد در گذشته با که صحبت می‌کردیم؟

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید خودتان را برای استقبال از دولت جدید آماده کنید، تبیین کرد: باید عناصری که می‌خواهند در جریان امر به معروف و نهی از منکر ورود پیدا کنند با کارشناسی درست و آشنایی با موارد وارد شوند و آموزش دیده باشند و طبق آموزش عمل کنند.

عبادی با اشاره به اینکه دیکته ما امر به قانون و نهی از قانون‌شکنی است که این قضیه نسبت به مسئولین مطالبه‌گری و نسبت به مردم تذکر است، اضافه کرد: قانون چیزی است که چه بنده، چه مقام قضایی، چه پلیس، چه مقام سیاسی، چه مقام قانونی باید تابع آن باشند.

وی گفت: مردم از قانون‌شکنی، دزدی و اختلاس رنج می‌برند، فضای حقیقی و فضای مجازی همه درست شدنی است و وزیر ارتباطات دولت سیزدهم مسئله فضای مجازی را کنترل می‌کند لذا مطمئن باشید در هیچ کشوری به گونه‌ای که در کشور ما امتیازات فضای مجازی را به دشمن دادند و جلوی اقدامات صحیح را غیر مستقیم گرفتند نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی تأکید کرد: از رسانه‌های مکتوب، ملی و تریبون‌های مختلف به مردم آماده‌باش دهید که مردم امروز کشور به شما برگشته و اصل مردم و منافع مردم است تا مردم هوشیار باشند و گول نخورند.

عبادی حضور رئیس‌جمهور جهت شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگ‌های به تاجیکستان را بلای جان آمریکا دانست و مطرح کرد: قدرت آسیا به صورت پیوسته خودی نشان می‌دهد و دیگر امید آن‌ها را برای همیشه از بین می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: جایگاه ایران اسلامی امروز نه تنها در منطقه بلکه حتی در خود کشورهای اروپایی و آمریکایی یک جایگاه تعیین کننده است لذا آینده متفاوت و قرائن حاکی است که این انقلاب باید به انقلاب حضرت مهدی(ع) وصل شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + چهار =