مساعدت های معاون درمان وزارت بهداشت برای تجهیزات درمانی خراسان جنوبی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در دیدار با معاون درمان وزیر بهداشت بخشی از نیازهای مراکز درمانی و بیمارستانی استان مطرح و قول مساعد برای تأمین آنها انجام گرفت.

محمد دهقانی فیروزآبادی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهارداشت: در شب گذشته سامانه Salamat.gov.ir برای تمام گروه های سنی بالای ۱۸ سال در استان باز شده و امکان ثبت نام جهت واکسیناسیون متولدین یکم مهرماه ۸۳ به قبل یعنی ۱۷ سال به بالا وجود دارد.

وی به دیدار با معاون درمان وزارت بهداشت، درمان  و آموزش کشور اشاره کرد و افزود: در این دیدار مشکلات درمانی استان و مطرح و قول مساعدت داده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: تکمیل بخش تنفسی بیمارستان شهدای قاین، کمک اعتباری به شهرستان زیرکوه، خرید دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان سرایان، کمک برای تجهیزات اورژانش و بخش مراقبت های ویژه بیمارستان جدید نهبندان، تأمین دستگاه سوراکوت برای مؤسسه خادم یاران سلامت که از سوی آستان قدس رضوی خدمت می کنند، کمک به تکمیل تجهیزات ICU بیمارستان شهید مصطفی خمینی طبس با ۱۴ تخت، تأمین دستگاه اکوکاردیوگرافی برای بیمارستان ولیعصر بیرجند و تأمین دستگاه سونوگرافی برای بیمارستان فردوس از قول هایی بوده که معاون درمان این وزارت خانه داده اند.

دهقانی فیروزآبادی در پایان خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته ۵۰ هزار دز واکسن نیز مازاد بر سهمیه استان اخذ گردید که جمعه گذشته به استان تحویل و در زوند واکسیناسیون در حال انجام است.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =