شناسایی ۱۶۱ بیمار کرونایی در خراسان‌جنوبی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از شناسایی ۱۶۱ بیمار کرونایی در استان خبر داد و گفت: همچنین طی شبانه‌روز گذشته ۳ مورد فوت ناشی از کرونا در استان به ثبت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، دکتر «کامبیز مهدی زاده» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شبانه روز گذشته ۱۷۶ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۵۶ بیمار جدید شامل ۱۳ بستری و ۴۳ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۲۸ مورد از بیرجند، فردوس ۲ مورد، سربیشه ۴ مورد، طبس ۴ مورد، قاین ۱۳ مورد، سرایان ۲ مورد، بشرویه ۳ و نهبندان ۴مورد جدید شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۵۵۵ تست سریع کرونا ۱۰۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۲۰۶ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۱۱۵ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۲۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۶ نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۳مورد فوت جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ثبت شد و فوتی‌های ناشی از این بیماری به هزار و ۱۲۴ نفر رسید.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۴۸بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۶۶ بیمار شامل ۲۹ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۲۹هزار و ۶۲۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۸۴ هزار و ۳۷۱ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۳۰هزار و ۸۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده افزود: همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۲۸۸ هزار و ۷۶۷ نفر واکسن نوبت اول و ۱۶۱ هزار ۷۴۷ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

انتهای پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 10 =