کشف ۷۲ تن مواد مخدر در خراسان‌جنوبی/ دستگیری ۸۶۰۰ قاچاقچی طی یک سال – طبس نیوز

کشف ۷۲ تن مواد مخدر در خراسان‌جنوبی/ دستگیری ۸۶۰۰ قاچاقچی طی یک سال

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف بیش از ۷۲ تن انواع مواد مخدر در استان طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: در این رابطه ۸ هزار و ۶۰۰ نفر قاچاقچی دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار ناصر فرشید صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی خراسان‌جنوبی، با بیان اینکه شعار هفته نیروی انتظامی سال ۱۴۰۰ «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» است، اظهار داشت: نیاز مردم و خدمت کردن به آن‌ها یک نعمت الهی است.

وی بیان داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تنها سازمانی که بیشترین ارتباط را با مردم دارد نیروی انتظامی و  ما نیز خرسیندیم که افتخار خدمتگزاری به مردم سراسر ایران اسلامی نصیب نیروی انتظامی شده است.

 

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف بیش از ۷۲ تن انواع مواد مخدر در استان طی یک سال گذشته خبر داد و مطرح کرد: در این رابطه ۸ هزار و ۶۰۰ نفر قاچاقچی دستگیر شدند.

فرشید با یادآوری اینکه از هفته نیروی انتظامی سال گذشته تاکنون بیش از ۵۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در استان کشف شد، تصریح کرد: همچنین در زمینه مقابله با قاچاق کالا بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ متهم دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: در زمینه خدمتگزاری به مردم در کنار اقدامات پیشگیرانه، مقابله‌ای و سلبی، اقدامات خدمت‌رسانی در رده‌های مختلف از جمله صدور ۵ هزار و ۳۰۰ جلد گذرنامه و ۱۳ هزار و ۷۰۰ گواهینامه انجام شده است.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی شماره‌گذاری و نقل و انتقال ۳۰ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو، اعزام ۴ هزار و ۵۰۰ نفر مشمول به دوره مقدس سربازی و صدور ۷ هزار و ۸۰۰ مجوز تحصیلی و خروج از کشور، پاسخگویی روزانه بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ تماس با سامانه ۱۱۰ بخشی از اقدامات انجام شده است.

فرشید از مراجعه ۱۶ هزار و ۹۰۰ نفر به مراکز مشاوره و مددکاران در کلانتری‌ها خبر داد و گفت: ۸۳ درصد پرونده‌ها منجر به سازش شده است.

وی از افزایش ۲ درصدی تصادفات خبر داد و مطرح کرد: در این تصادفات ۴ هزار و ۳۰۰ نفر مجروح شدند و ۲۳۴ نفر از هموطنان در حوادث رانندگی خراسان‌جنوبی جان خود را از دست داده‌اند.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به افزایش وقوع سرقت‌ها در استان، گفت: ۳ هزار و ۴۰۰ نفر سارق دستگیر شدند و بیش از ۷۰ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + دوازده =