امدادرسانی هلال‌احمر خراسان‌جنوبی به ۳۸۰۰ نفر

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدرضا رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: طی شش ماهه نخست سال جاری نیروهای هلال‌احمر استان به ۳ هزار و ۸۰۰ حادثه‌دیده امدادرسانی کردند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۵۱۹ مورد حادثه در استان تحت پوشش خدمات امدادی هلال‌احمر قرار گرفته است، افزود: ۳۷۳ مورد در حوادث جاده‌ای، ۹۰ مورد حوادث شهری، ۱۱ مورد در حوادث کوهستان، ۱۵ مورد سیل و آبگرفتگی، ۲ مورد غرق‌شدگی، ۳ مورد زلزله و ۲۵ مورد در دیگر حوادث خدمات گرفته‌اند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه مجموع حوادث به وقوع پیوسته در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش داشته است، گفت: علی‌رغم کاهش مجموع حوادث، سوانح جاده‌ای که بیش از ۷۲ درصد را به خود اختصاص داده نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است.

رضایی با بیان اینکه در این مدت ۲۹۰ نفر توسط نیروهای امدادی نجات یافته‌اند، عنوان کرد: از مجموع این افراد تعداد ۲۵۰ نفر انتقالی و ۴۰ نفر به صورت سرپایی خدمات گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع حوادث به تعداد ۱۱۴ نفر اسکان داده شده است، عنوان کرد: ۴۳ نفر مفقودی در ۲۴ مأموریت جستجو و نجات با سلامت کامل پیدا و به مکان امن انتقال یافتند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یک هزار و ۹۳۳ نیروی عملیاتی در قالب ۷۹۳ تیم به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۷۷۶ خودروی امدادی شامل ۴۶۴ دستگاه آمبولانس و ۳۱۲ دستگاه خودرو نجات در این حوادث به کارگیری شده است.

رضایی با اشاره به اینکه در سوانح ترافیکی ۶۷ مورد عملیات فنی رهاسازی انجام شده است، گفت: دو سورتی پرواز به طبس جهت انتقال فرد گرفتار در کوه از طریق امداد هوایی نیز انجام شده است.

وی مطرح کرد: تعداد ۱۰۷ مورد تجهیزات عملیاتی شامل سیستم اطفا حریق، ست سبک نجات، ست هیدرولیک نجات، ست کوهستان، ست غواصی، ست زنده یاب، آنست، موتور پمپ و لجن‌کش در این حوادث به کارگیری شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی ادامه داد: شهرستان‌های قاین با ۷۲ مورد حادثه، شهرستان نهبندان با ۶۵ مورد حادثه و شهرستان بیرجند با ۶۲ مورد حادثه بیشترین وقوع حوادث طی این مدت را داشته‌اند.

رضایی در پایان خاطرنشان کرد: در همین مدت طرح تابستانه نیز در ۲۴ پایگاه ثابت و ۳ پایگاه موقت اجرایی شده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 20 =