کاروان «نذر آب ۴» به «سربیشه» رسید

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدرضا رضایی ظهر امروز در آیین رونمایی از هدایای خیران خراسان‌رضوی، اظهار داشت: طرح «نذر آب ۴» مانند سال‌های گذشته در مناطق کمتر برخوردار و درگیر با تنش آبی اجرا شده و هلال‌احمر در این مناطق خدمات معیشت‌محور، سلامت‌محور و تأمین آب آشامیدنی سالم را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان اینکه هدف از انجام طرح «نذر آب ۴» تأمین آب پایدار با استفاده از ظرفیت داوطلبان و خیران است، افزود: کاروان نذر آب برای چهارمین سال متوالی به همت خیران در شهرستان‌های محروم استان اجرا می‌شود.

 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی توضیح داد: طرح «نذر آب» از سه سال پیش و به دنبال بحران خشکسالی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور با هدف تأمین آب شرب مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال‌احمر اجرا و در این طرح علاوه بر آبرسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی اموری از جمله حضور داوطلبانه پزشکان، ویزیت رایگان مردم و توزیع بسته‌های معیشتی نیز انجام می‌شود.

رضایی با اشاره به استقرار کاروان «نذر آب ۴» در مناطق محروم سربیشه، عنوان کرد: پس از خدمات‌رسانی خیرین و داوطلبان هلال‌احمر در شهرستان‌های درمیان و نهبندان، کاروان «نذر آب ۴» امروز در شهرستان مرزی سربیشه مستقر می‌شود.

وی مطرح کرد: امسال به دلیل وضعیت قرمز کرونا در شهرستان‌های هدف از حضور کاروان‌های سلامت بی‌بهره مانده‌ایم اما خیرین و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان‌های زنجان و چهارمحال و بختیاری اقدامات شایسته‌ای برای نیازمندان مناطق هدف ارائه داده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از توزیع ۵۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان روستا‌های سربیشه به ارزش ریالی هر بسته ۴۰۰ هزار تومان خبر داد و اضافه کرد: همچنین ۱۹۰ بسته تحصیلی ویژه دانش‌آموزان نیز در راستای اجرای این طرح در مناطق محروم شهرستان سربیشه توزیع شده است.

رضایی با اشاره به توزیع ۵۰۰ بسته بهداشتی شامل مایع ضد عفونی و ماسک هر کدام به ارزش ۵۰ هزار تومان، گفت: ۱۳ تانکر ذخیره آب در مجموع به حجم ۳۰ هزار و ۵۰۰ لیتر نیز در روستا‌های مرزی شهرستان توزیع می‌شود.

وی مطرح کرد: در مجموع طی دو هفته آینده مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان در راستای برنامه‌های متفاوت توسط خیرین استان خراسان‌رضوی در روستا‌های محروم شهرستان سربیشه هزینه می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین در خصوص لوله‌گذاری آب شرب مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان توسط خیران خراسان‌رضوی در روستای کلاته بلوچ پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 7 =