راهیابی ۷ قصه‌گوی خراسان‌جنوبی به مرحله‌ نیمه نهایی قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، طاهره حمیدی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با ابراز خرسندی از راهیابی ۷ قصه‌ به بخش نیمه نهایی بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون، اظهار داشت: از خراسان‌جنوبی ۱۵۱ اثر در بخش قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای با موضوع قصه‌ زندگی من، من و کرونا، شهدای هسته‌ای، مدافع حرم و رشادت و ایثارگری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و آزاد به دبیرخانه‌ این جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: با اعلام دبیرخانه این جشنواره، ۴۴۵۵ قصه ۹۰ ثانیه‌ای به این رویداد فرهنگی ارسال شده است که پس از پایش اولیه و داوری آثار ۷۴ قصه به مرحله نهایی راه پیدا کرده که در این بین نام هفت قصه‌گو شامل «احسان بلوری»، «محمدرضا رهدار»، «حسین شهامی»، «رقیه مینا»، «محمد رزوینی»، «زینب نیک فر» و«حلما محمد زاده مقدم» از مربیان، اعضا و علاقه‌مندان به قصه‌گویی استان به چشم می خورد.

وی گفت: در سال‌های اخیر پس از نیازسنجی‌های انجام شده دوره‌های آموزشی مختلفی ویژه مربیان کانون و علاقه‌مندان به این هنر به مرحله‌ی اجرا درآمد که این موفقیت‌های حاصل خلاقیت مربیان و ارتقای دانش علمی آنان در بحث قصه‌گویی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان‌جنوبی افزود: بر اساس این گزارش، داوران مرحله نیمه‌نهایی متشکل از صادق کیانی‌مقدم مسئول کمیته قصه‌های ۹۰ ثانیه‌ای، الهام دارابی مسئول دبیرخانه جشنواره قصه‌گویی و قصه‌گوی بین‌المللی و مریم خاکسارتهرانی از قصه‌گویان و داوران باسابقه این حوزه، این آثار را انتخاب کرده‌اند.

حمیدی مطرح کرد: هیأت داوران مرحله پایانی بخش ۹۰ ثانیه‌ای به زودی این آثار را داوری و برگزیدگان آن همزمان با آیین پایانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شب یلدا معرفی خواهد شد.

انتهای پیام /۳۶۳۵/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 5 =