پیش بینی بارش باران در نیمه شمالی خراسان‌جنوبی از اواسط هفته

«جواد نخعی» امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهار داشت: به لحاظ گسترش یخبندان و سرمایی که طی دیروز و امروز در استان وجود داشت، دیروز صبح به جز شهرستان طبس و امروز نیز به جز شهرستان های طبس و حاجی آباد زیرکوه، دمای تمامی نقاط استان زیر صفر بوده است.

کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه شب گذشته خراسان جنوبی سومین مرکز سرد کشور بعد از بجنور و شهرکرد با دمای پنج درجه زیر صفر بوده است، افزود: تا روز دوشنبه شرایط جوی استان پایدار و یکنواخت می باشد و از دوشنبه تا چهارشنبه افزایش ابر و گاهی وزش باد پیش بینی و همچنین از روز سه شنبه تا پیش از ظهر چهارشنبه بارش باران در نیمه شمالی استان پیش بینی می شود.

وی تصریح کرد: از فردا به تدریج از شدت سرما و یخبندان شبانه در استان کاسته شده و محدود به برخی از شهرستان های شمال شرقی شامل سربیشه، قاین و درمیان خواهد بود.

نخعی با اشاره به اینکه دمای مرکز استان صبح امروز منفی پنج درجه سلسیوس و حداکثر دما در روز گذشته در مرکز استان ۱۶ درجه سلسیوس بوده است، خاطرنشان کرد: همچنین روز گذشته قاین با هشت درجه زیر صفر سردترین و دهسلم با ۲۰ درجه گرمترین نقاط استان بوده اند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =