«کرونا» بیمه ورزشکاران خراسان‌جنوبی را بلعید – طبس نیوز

«کرونا» بیمه ورزشکاران خراسان‌جنوبی را بلعید

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، یکی از فعالیت‌های مفیدی که زندگی انسان را بهتر، سالم‌تر و زیباتر می‌کند، ورزش است و برای این کار لازم نیست شما یک ورزشکار حرفه‌ای باشید، بلکه کافی است مقداری از زمان فراغت خود را به ورزش اختصاص دهید.

نزدیک‌ترین باشگاه به محل کار یا زندگی شما می‌تواند آغازی برای فعالیت ورزشی شما باشد و همچنین اگر به ورزش‌هایی مانند کوهنوردی علاقه‌مند هستید، با پرداختن به آنها از زندگی خود بیشتر لذت ببرید. اما یک نکته را همواره به خاطر داشته باشید.

بیمه ورزشی؛ سوپاپ اطمینان خطرات و حوادث

پیش از فعالیت در باشگاه یا آغاز فعالیت‌های ورزشی خارج از باشگاه، از «بیمه ورزشی» خود مطمئن شوید، حق بیمه سالانه ورزشی مبلغ کمی است، اما حوادث ورزشی که در باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و در هنگام ورزش‌هایی مانند کوه‌نوردی و دوچرخه‌سواری می‌افتد، بسیار است.

بدین ترتیب طبیعی و عقلانی است که هر فردی با داشتن بیمه پا به محیط‌های ورزشی بگذارد و با سوپاپ اطمینانی به‌صورت آماتور یا حرفه‌ای به فعالیت‌های ورزشی بپردازد.

اما از این میان مستندترین آمار ورزشکاران فعال و سازمان یافته حوزه ورزش و جوانان نیز بر همین اساس تعداد کارت‌های بیمه‌های ورزشی است که توسط هیات پزشکی و ورزشی خراسان‌جنوبی صادر می‌شود.

خوسف ۱۳۰ نفر بیمه ورزشی دارد!

رضا قاسمی، دبیر هیات پزشکی ورزشی خراسان‌جنوبی در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: شیوع ویروس منحوس کرونا، تعطیلی اماکن و سالن‌های ورزشی و بالطبع محدودیت‌ فعالیت‌های ورزشی طی دو سال اخیر بر تعداد افراد بیمه‌‌شده ورزشی تاثیر زیادی گذاشته است.

وی با اشاره به ۱۶ هزار و ۵۶۳ ورزشکار بیمه شده ورزشی در حال حاضر خراسان‌جنوبی افزود: این درحالی‌است که پیش از شیوع ویروس منحوس کرونا  بیش از ۳۳ هزار نفر در استان بیمه شده ورزشی داشته‌ایم.

دبیر هیات پزشکی ورزشی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: تعداد بیمه شده ورزشی بیرجند شش هزار ۲۱۸ نفر، طبس سه هزار و ۵۶۱، قائن ۲ هزار ۳۹۹نفر، فردوس هزار ۱۴۷ نفر، سرایان هزار و ۲۵ نفر، بشرویه۵۷۸ نفر، زیرکوه ۵۰۰ نفر، نهبندان ۳۳۱ نفر، درمیان ۲۰۸ نفر، سربیشه ۱۴۹ نفر و خوسف ۱۳۰ نفر ورزشکار سازمان‌یافته دارند.

فوتبال در صدر بیمه‌شد‌ه‌های ورزشی و قایقرانی بدون ورزشکار سازماندهی شده

قاسمی یادآور شد: هیات فوتبال خراسان‌جنوبی با سه هزار و ۸۷۲ بیمه‌شده ورزشی، والیبال ۲ هزار و ۲۰ نفر، بدنسازی و پرورش اندام هزار و ۳۵۲ نفر، ژیمناستیک هزار و ۲۶۰ نفر، کوهنوردی و صعودهای ورزشی ۸۲۳ نفر و هیات کاراته با ۸۱۴ نفر به ترتیب در رتبه‌های اول تا ششم جدول ورزشکاران سازماندهی شده قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه در رشته قایقرانی هیچ‌ورزشکار بیمه‌شده‌ای ثبت نشده است، گفت: هیات ورزش ناشنوایان با یک نفر، هیات‌های ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضاء و اسکی هر کدام با شش نفر، هیات‌های ورزش جانبازان و معلولین هفت نفر، هیات‌های ورزش کارگری، شطرنج، بولینگ و بیلیارد هر کدام هشت نفر، سه‌گانه ۱۰ نفر و شمشیربازی با ۱۲ نفر کمترین ورزشکاران بیمه‌شده را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 16 =