شناسایی هویت چهارمین شهید گمنام آرمیده در خراسان‌‌جنوبی

«غلامرضا فلاحی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: اخیرا هویت چهار شهید گمنام مدفون در استان خراسان ‌جنوبی از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد.

وی با بیان اینکه پیکر مطهر این شهدا در مناطق مهران، شرق دجله، زبیدات و شلمچه توسط کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف شد، بیان داشت: این شهدا به عنوان شهید گمنام به استان خراسان‌‌جنوبی منتقل و در ۴ نقطه استان تدفین شدند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی اضافه کرد: پیکر این شهدا در ۴ نقطه خراسان‌جنوبی از جمله دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند، شهر حاجی‌آباد زیرکوه و حوزه علمیه برادران بیرجند آرام گرفت.

فلاحی با اشاره به اینکه پیش از این هویت ۳ تن از این شهدا اعلام شده است، یادآور شد: شهید «اصغر رستمی» یکی از شهدای مفقودالاثر شهرستان برخوار است که به ‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۸۵ در حاجی‌آباد زیرکوه دفن شده بود، از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از شهدای گمنام شناسایی ‌شده، «حسین بابایی» نام دارد که سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش یکم اسفند سال ۱۳۹۶ به‌عنوان شهید گمنام در حوزه علمیه بیرجند به خاک سپرده شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی مطرح کرد: شهید «جهانگیر نقدی‌پور» از شهدای جاویدالأثر عملیات والفجر مقدماتی، اعزامی از شهرستان مسجدسلیمان است که پیکرش در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مدفون و هویتش پس از ۳۹ سال شناسایی شد.

فلاحی همچنین از شناسایی مشخصات هویتی چهارمین شهید شناسایی شده خبر داد و مطرح کرد: چهارمین شهید شناسایی شده «علیرضا حسینی» اهل شهر ری است که در تک دشمن در سال ۶۷ در منطقه مهران در سن ۲۱ سالگی به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

وی اضافه کرد: پیکر مطهر این شهید در تاریخ ۲۸ خردادماه سال ۱۳۸۶ همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در بیرجند تشییع و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند به خاک سپرده شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی در پایان خاطرنشان کرد:  مراسم میزبانی از خانواده این شهید والامقام روز سه‌شنبه ۱۶ آذر با حضور خانواده این شهید، مسئولان، خانواده شهدا و ایثارگران استان بر سر مزار شهید واقع در دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + بیست =