روز بدون فوتی کرونا در خراسان جنوبی/ طبس قرمز شد

«غلامرضا شریف‌زاده» دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهارداشت: در ۲۴ ساعت منتهی به روز جمعه در مجموع از ۷۸۴ آزمایش تشخیص کرونا که از طریق تست ملوکولی و سریع در استان انجام گرفته متأسفانه تست ۱۱۰ نفر مثبت بوده و جزو مبتلایان به این بیماری بوده‌اند.

وی تصریح کرد: از مجموع مبتلایان براساس آزمایشات انجام شده در طی این مدت ۳۴ مورد در بیرجند، ۲۴ مورد در طبس، ۱۴ مورد در نهبندان، ۱۲ مورد در فردوس، هشت مورد در قاین، دو مورد در خوسف و در هر کدام از شهرستان‌های زیرکوه، بشرویه درمیان و سربیشه چهار مورد از مبتلایان به این بیماری شناسایی شدند.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کرونا در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هم اکنون ۲۰۲ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۷۱ نفر بیماران کرونا مثبت بوده و ۲۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

شریف‌زاده با اشاره به اینکه متأسفانه حال چهار بیمار در استان نامساعد است، افزود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت منتهی به روز جمعه مورد جدیدی از فوت ناشی از کرونا در سطح استان گزارش نشده و مجموع تعداد فوتی‌های بر اثر این بیماری در استان یک‌هزار و ۲۳۶ نفر باقی مانده است.

وی با بیان اینکه وضعیت شهرستان طبس قرمز بوده و شهرستان‌های نهبندان و بیرجند نیز نارنجی هستند، خاطرنشان کرد: همچنین به جز شهرستان‌های خوسف و زیرکوه که در وضعیت آبی قرار دارند مابقی شهرستان‌های استان وضعیتشان زرد است.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 5 =