نقش بی‌بدیل خانواده شهدا در دفاع مقدس/ شهدا معادلات عالم را تغییر دادند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله «سید علیرضا عبادی» نماینده ولی فقیه در خراسان‌‌جنوبی امشب در دیدار با خانواده شهید «علیرضا حسینی»، با اشاره به مقام و منزلت شهدا، اظهار داشت: شهدا یک مقام عند اللهی دارند که از دایره محاسبات ما بیرون است.

وی با اشاره به اینکه شهدای والامقام مقامات و حسناتی دارند که عقل و اندیشه بشری هم آن را درک می‌کند چراکه آحاد بشر اذعان می‌کنند ما هر چه داریم به برکت شهدا است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی یادآور شد: ما در گذشته هیچ چیزی نداشتیم یعنی استعمارگران و مهره‌های آنان بر جان و مال و ناموس و استقلال و در یک جمله بر همه امور جامعه مسلط بودند و چیزی جز نوکری از خود نداشتیم.

عبادی با ابراز تأسف از اینکه به وسیله امضاهایی که در قرارداد ننگین کاپیتولاسیون از عناصر مجلس شورای ملی گرفتند با همه آنچه را که تصرف کرده بودند با سند بود، اضافه کرد: آن‌ها در جای جای جهان برای منافع خود مهره‌چینی کرده و اگر کوچک‌ترین تهدیدی می‌شدند کافی بود آمریکا یک تشر بزند و با شیطنت و سلطه همه‌چیز را به نفع خود تمام می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه شهدا معادلات عالم را تغییر داده و این مهم تنها مختص کشور ایران نیست، اضافه کرد: آمریکا بر خلاف قانون در ۵۰ کشور دخالت کرد و همه را به بازی گرفت اما وقتی درب جهاد و شهادت به وسیله مرجع و رهبر به روی جامعه باز شد تمام معادلات به هم ریخت و اکنون نیز این مهم را در صحنه می‌بینیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گریزی به هشت سال جنگ تحمیلی زد و یادآور شد: هشت سال دفاع مقدس یک جنگ جهانی بود و صدام در سخنرانی خود اعلام کرد هفته بعد در تهران سخنرانی خواهم کرد؛ این موضوع از نظر محاسبات آن‌ها درست بود چون به سابق بر می‌گشتند در صورتی که جنگ تحمیلی یک محاسبه و معادله جدید بود و سیلی سختی خورد.

عبادی با اشاره به راه‌اندازی گروه‌های تکفیری و داعش و ایجاد هجمه در عراق و سوریه، گفت: بسیاری از مردم خیال و باور کردند کار تمام است که خوشبختانه با جانفشانی‌های شهدا و رزمندگان هرگز این موضوع محقق نشد.

وی نقش خانواده شهدا به‌ویژه مادران شهدا را در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و تبیین کرد: پشتیبانی، برخورد و ایمان خانواده شهدا سبب شده تا جوانان این مرز و بوم با عشق و شوق به صحنه بروند و از هم سبقت بگیرند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به نقش تأثیرگذار شهدا چه در کشور و خارج از کشور اشاره و تبیین کرد: شهدا معادلات را تغییر و نقشه جدیدی برای جهان آورده به‌طوری که دیگر ابرقدرتی را باقی نگذاشتند لذا ما هر چه داریم از شهدا است.

«رباب موحد» مادر شهید «علیرضا حسینی» نیز ضمن دعای خیر برای رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: شهدا برای وطن و خاک وطن رفتند و از جان خود گذشتند که دشمن نتواند وجبی از خاک ایران را بگیرد.

وی همچنین از برگزاری مراسم استقبال پرشور و شلوغ مردم بیرجند قدردانی کرد و گفت: من فقط یک فرزندم را دادم و اگر نیاز باشد خودم و فرزندان دیگرم را هم در راه اسلام و کشور فدا می‌کنم.

مادر شهید «علیرضا حسینی» با بیان اینکه مصیبت ما از مصیبت حضرت زینب (س)، امام موسی‌بن جعفر(ع) بیشتر نیست، اضافه کرد: شهدا به راه سیدالشهدا(ع) اقتدا کرده و دشمنان باید بدانند که هرچه شهید بدهیم باز هم داوطلب برای دفاع از اسلام و انقلاب می‌آید.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =