سردار زهرایی: اجرای طرح جامع محرومیت‌زدایی مردم‌پایه در کشور/ بسیج سازندگی به مسئله آب ورود می‌کند

 به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار «محمد زهرایی» رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ظهر امروز در آیین بهره‌برداری از ۶۲۰ کارگاه اشتغال خرد خانگی در خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: ما در کنار دولت سیزدهم با اقتدار و حمایت بیشتر در جهت ریشه‌کنی محرومیت تلاش خواهیم کرد.

وی افزود: دولت سیزدهم با شعار «ما می‌توانیم و اعتماد می‌کنیم» روی کار آمده است و با مشکلات عدیده‌ای روبرو است اما همه ما باید کمک کنیم این مشکلات به راحتی حل شود‌.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور مردم را کلید طلایی مشکلات کشور دانست و با تأکید بر اینکه تنها نهادی که می‌تواند مردم را به صحنه بیاورد بسیج است، بیان داشت: طرح جامعه محرومیت‌زدایی مردم‌پایه در سازمان بسیج سازندگی شکل گرفته است.

زهرایی اضافه کرد: دولت بدون نگاه مردم و کمک مردم نمی‌تواند از توانمندی بگوید ولی ما دربستر سازندگی می‌توانیم بازوی توانمند دولت در زمینه اقتصاد و‌ اشتغال خرد کمک شایان توجهی داشته باشیم.

مردم خواهان خدمات هدفمند هستند

وی با تأکید بر اینکه امروز مردم از ما خدمات هدفمند می‌خواهند، تصریح کرد: همیشه خدمات به تسهیلات دادن نیست و اگر رویکرد خودمان را در خدمت دادن به مردم تغییر دهیم و مانع جلوی پای آن‌ها نباشیم این خود نوعی خدمت است.

وی با اعلام اینکه بسیج سازندگی هفته گذشته بسته جامع محرومیت و مردم پایگی را تقدیم رئیس‌جمهور کرده است، عنوان کرد: بسیج قرار است مردم را برای حل مسائل به صحنه بیاورد چراکه اگر اعتقاد و باور داشته باشیم جنبش از درون ما شکل خواهد گرفت.

صندوق‌های قرض‌الحسنه پیشران حرکت بانکداری اسلامی در اقتصاد خرد

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور صندوق‌های قرض‌الحسنه مردمی بسیج را پیشران حرکت بانکداری اسلامی در اقتصاد خرد دانست و تصرح کرد: در صندوق‌های قرض‌الحسنه دو بازوی کمکی داریم که شامل محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم وشورای جهادی استان می‌شود ضمن اینکه صندوق‌های قرض‌الحسنه بازویی برای اقتصاد مقاومتی است.

زهرایی با بیا اینکه راه‌اندازی ۲ هزار صندوق جزو برنامه‌های پیش‌بینی شده در سال جاری است، مطرح کرد: مجلس شورای اسلامی برای بسیج سازندگی حدود ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفت که بانک‌ها این تسهیلات را با ۴ و ۱۸ درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند‌.

وی تبیین کرد: ۹۲ قرارگاه جهادی محرومیت‌زدایی در سطح کشور عملیات جهادی را انجام می‌دهند و گروه‌های جهادی و صندوق‌های قرض‌الحسنه نیز کمک کننده اقتصاد هستند.

ورود بسیج سازندگی به مسئله آب/ ایجاد ۷۰ هزار فرصت شغلی

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از ورود بسیج سازندگی به اجرای پروژه‌های بخش آب جهت کمک به دولت خبر داد و افزود: در ۷ هزار و ۲۰۰ روستای کشور چه به صورت تک روستایی چه مجتمع‌های آبرسانی آب شرب با کمک دولت، مجلس و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) همکاری داریم.

زهرایی با اشاره به اینکه برای آب کشاورزی نیز با گاویون‌بندی، احداث استخر، قنات و کانال‌کشی سر مزارع صحبت‌های اولیه برای ۵ هزار و ۵۰۰ روستا انجام شده، اضافه کرد: در حال حاضر در کشور ۲۶ هزار و ۲۰۰ صندوق، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر عضو و ۳ هزار میلیارد تومان گردش پول مردم است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۷۰ هزار فرصت شغلی توسعه و تثبیت شغل ایجاد شده و هدف حرکت اشتغال به سمت محصولات مزیت‌دار از جمله در خراسان‌جنوبی زرشک، زعفران و عناب و صنایع دستی است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + چهار =