طرح خرید حمایتی زرشک در خراسان‌جنوبی آغاز شد

« وحید ضیائیان‌احمدی» امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهارداشت: طرح خرید حمایتی زرشک با رایزنی‌های صورت گرفته از امروز در استان آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر چهار مرکز خرید در شهرهای بیرجند، قاینات، درمیان و سربیشه برای این طرح تجهیز شده و کشاورزانی که تمایل به فروش زرشک خود هستند می‌توانند به این مراکز مراجعه تا بعد از قیمت‌گذاری کارشناسی محصولاشان خریداری شود.

مدیرتعاون روستایی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در این طرح قیمت خرید هر کیلو زرشک دانه اناری با در نظر گرفتن کیفیت آن ۶۵ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است، اضافه کرد: زرشک پفکی هنوز وارد بازار نشده بنابراین قیمت گذاری آن بعد از ورود به بازار صورت می‌گیرد.

ضیائیان احمدی با بیان اینکه قیمت پیشنهادی تعاون روستایی استان برای خریداری زرشک در این طرح از قیمت کنونی بالاتر بوده و تلاش زیادی صورت گرفته تا زحمت کشاورزان استان به بهای بالاتری خریدار شود، اضافه کرد: اگر دولت قیمت هر کیلو زرشک دانه اناری را بالاتر هم ببرد تفاوت قیمت به زرشکاران پرداخت خواهد شد.

وی افزود: زرشک در انواع مختلف دانه‌اناری، پفکی و زیرتالاری از کشاورزان به صورت نقدی و مدت‌دار حداکثر دو ماهه با توجه به انتخاب و تمایل کشاورزان از آنها خریداری می‌شود.

مدیر تعاون روستایی خراسان‌جنوبی از پیش‌بینی خرید یک‌هزار تن زرشک خشک از کشاورزان استان در راستای اجرای این طرح خبر داد و خاطرنشان کرد: تعاون روستایی استان آماده همکاری با تجاری که تمایل به خرید زرشک دارند در صورتی که ضمانت‌نامه معتبر برای پرداخت ارائه دهند می‌باشد.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷/م


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =