اجرای ۲۸۵ طرح اشتغالزایی توسط بهزیستی خراسان‌جنوبی

«علی عرب‌نژاد» مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند، اظهارداشت: موضوع اشتغال یکی از مباحث مهمی بوده که سازمان بهزیستی بر روی آن اهتمام جدی دارد.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی خراسان‌جنوبی طی یک سال گذشته موفق شده ۲۸۵ طرح اشتغال ایجاد کند، تصریح کرد: برای ایجاد این طرح‌های اشتغال اعتباری بیش‌از ۲۱۶ میلیارد ریال هزینه شده است.

هیچ‌گونه ابلاغ اعتباری از سوی بانک‌های پاسارگاد و گردشگری به استان نداشته‌ایم

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه اعتبارات قرض‌الحسنه اشتغالزایی تکلیفی بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۰ ابلاغ شده کشور به مبلغ ۴۴۹ میلیارد ریال می‌باشد، تصریح کرد: از این مبلغ فقط ۳۴۹ میلیارد ریال از طرف بانک‌های عامل به بهزیستی استان ابلاغ شده است.

عرب‌نژاد یادآور شد: برخی از بانک‌ها کل اعتبارات را  به بهزیستی ابلاغ کرده ولی برخی دیگر مانند بانک ملی ۲۰ درصد و بانک صادرات ۷۰ درصد از کل اعتبارات تخصیصی را ابلاغ کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین بانک‌های پاسارگاد و گردشگری نیز هیچ گونه ابلاغ اعتباری را به استان تخصیص نداده‌اند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از مبلغ ۳۴۹ میلیارد ریال ابلاغی بانک‌ها تعداد ۳۷۸ نفر به مبلغ ۲۹۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برای دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۸۵ نفر به مبلغ ۲۱۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + نه =