رئیس بسیج سازندگی: ۱۵۳ هزار جهادگر در قالب ۱۴ هزار گروه جهادی حضور دارند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار«محمد زهرایی» امروز (۲۲ اردیبهشت) در مراسم نمادین رزمایش بزرگ جهادگران فاطمی خراسان جنوبی اظهار داشت: به مناسب گرامیداشت سالروز بسیج سازندگی بالغ بر ۱۴ هزار گروه جهادی در قالب ۱۵۳ هزار جهادگر با تلاش در سطح کشور خدمت رسانی می کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی بیان کرد: از روزی که رهبر معظم انقلاب از دهم مردادماه ۱۳۹۵ دستور گسترش کمی و کیفی گروه های جهادی را صادر کردند جمعیت و خیل عظیم لشکر خوبان جهارگران از ۱۱ هزار گروه نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر به ۴۲ هزار گروه جهادی در اقشار تخصصی رسیده است.

وی با بیان اینکه امروز در موقعیتی قرار داریم که باید قدر آن را بدانیم، افزود: ما اکنون در دوره آخرالزمان نبی و آخرالزمان از ولی امر و ولایت هستیم و امروز هم جبهه حق در مقابل جبهه استکبار صف آرایی حداکثری خودش را دارد یعنی رویایی جبهه حق و استکبار به نقطه ای رسیده که خیانت ها، نفاق ها و تهاجم های فرهنگی، اقتصادی و فرهنگی از هر روشی و تاکتیکی وجود دارد و هم کید دشمن به انتهای خود رسیده و هم خداوند وعده داده است که «وَ مَکَروا وَ مَکَرَ اللهُ».

سردار زهرایی ادامه داد: ما در دوره آخرالزمان به سر می بریم و اما انقلاب اسلامی که برخواسته از نهضت حسینی و همه قیام های طول تاریخ است تنها نهضتی است که توانست حکومت اسلامی یعنی فقه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را در یک جغرافیای بدون مرز در  همه بلاد اسلامی و حتی در بلاد کفر حاکم بکند این انقلاب هم باید قدرش را بدانیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه مرحله انقلاب اسلامی را پشت سر گذاشته ایم، افزود: اکنون با دولت سیزدهم و رویکرد مردمی آن دولت سازی اسلامی هم اتفاق می افتد و در گام های بعدی جامعه سازی اسلامی و تمدن نوین اسلامی هم محقق خواهد شد.

وی در ادامه گفت: در این موقعییت رزمندگان دفاع مقدس، جانبازان و تلاشگران در جهاد امنیت، جان برکفان مدافعان سلامت و مدافعام حرم ثابت کردند که هم جهاد اصغر که رویارویی نظامی با دشمن است و هم جهاد اکبر که از سیم خاردار نفس خود گذشتند و هم جهاد کبیر داشتند اما جهاد جدیدی به اسم جهاد خدمت رسانی را انقلاب اسلامی تجربه می کند.

سردار زهرایی عنوان کرد: جهاد خدمت رسانی مشابه جبهه مقاومت تبدیل به یک جبهه جهانی خدمت رسانی می شود و تحت عنوان فناوری انقلاب اسلامی مثل اربعین حسینی و کنگره شهدا تبدیل به مدل رفتاری انقلاب اسلامی و قابل صدور می شود که افسران و طلایه داران و سربازان جبهه خدمت رسانی جهادگران هستند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه در مقابل کفری که تا بن دندان مسلح شده بیرق جبهه خدمت رسانی برای مقابله با فقر و محرومیت در دست جهادگران است، ادامه داد: جهادگران مصداق بارز این آیه های قرآن «وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ، أُولئِک الْمُقَرَّبُونَ… ثُلَّهٌ مِنَ الْأَوَّلِینَ وَ قَلِیلٌ مِنَ الْآخِرِینَ» هستید.

وی با بیان اینکه جهادگران آسمانی مشابه مدافعان حرم و مدافعان سلامت اند، گفت: جهادگران در مقابل بروکراسی های اداری، کارشکنی ها، سختی های فراوان و دوری از خانواده خدمت می کنند اصحاب یمین هستند چون هم هجرت، جهاد و هم استقامت می کنید.

سردار زهرایی با اشاره به اینکه نگاه ارزشی و انقلابی و اسلامی جهادگر است که خداوند به کار آنان برکت و نتیجه می دهد، عنوان کرد: همه توفیق خدمت رسانی ندارند پس شما جهادگران باید ارزش خود را بدانید.

رئیس سازمان بسیج سازندگی تأکید کرد: جهادگران مشابه نهضت عاشورا و برپادارنده پیام عاشورا حضرت زینب (س) تمام سختی ها را زیبا می بینند و از خدمت رسانی لذت می برند.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب/م


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =