عضویت ۳۱ هزار داوطلب در جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدرضا رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی ظهر امروز در همایش «هلالی شو» تقدیر از جوانان برتر و فعال خراسان‌جنوبی، با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۱ هزار داوطلب در سطح استان وجود دارد، اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی به لحاظ تعداد داوطلبین سرآمد تمامی استان‌های کشور است.

وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی همچنین از لحاظ تعداد پایگاه‌های جاده‌ای رتبه پنج را در سطح کشور دارد، افزود: قطعاً جوانان هلال‌احمر در تمامی بحران‌ها کنار مردم هستند و از هیچ کمکی دریغ نخواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه جایگاه و پایگاه اصلی هلال‌احمر مردمی بودن آن است، گفت: امروز اگر امدادگران و داوطلبان نبودند هلال‌احمر هیچ پشتوانه‌ای نداشت. 

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثارگری و از خودگذشتگی در ذات جوانان هلال‌احمر وجود دارد، عنوان کرد: الگوی ما در هلال‌احمر جوانان و امدادگران هستند چراکه همواره در تمامی فعالیت‌های  بشردوستانه و امدادی همراه این نهاد بزرگ مردمی بوده‌اند.

رضایی با اشاره به اینکه جوانان هلال‌احمر سرمایه‌های ارزشمندی هستند که بی‌منت و خالصانه در پیشبرد اهداف هلال‌احمر تلاش می‌کنند، بیان کرد: فراهم آوردن بستر مناسب برای رشد و شکوفایی استعداد و توانمندی این جوانان از مهم‌ترین وظایف ما است.

هلال احمر نخستین نهاد حاضر در کمک به مردم در حوادث

ناصر ناصری، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اولین نهادی که در تمامی حوادث حاضر می‌شود جمعیت هلال‌احمر است، اظهار داشت: امدادگران هلال‌احمر از شادی‌ها تا تلخی‌ها در کنار مردم ایستاده‌اند و حضورشان تسلی خاطر است. 

وی بیان داشت: احساس آرامش از حضور متخصصان کاربلدی که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بحران را مدیریت می‌کنند را به راحتی نمی‌توان نادیده گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه هلال‌احمر بستر خدمت برای مردم را فراهم کرده است، افزود: خدمت به مردم اگر به قصد قربت باشد قطعاً یک فریضه الهی است.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از فارس؛ در این مراسم از ۴۴ نفر از جوانان فعال و برتر هلال‌احمری در سطح استان با اهدای هدایایی به رسم یاد بود تقدیر شد.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =