کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانی در «قم» برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام امین‌رضا کمالی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه درسپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری، اظهار داشت: چهار هزار نفر از روحانیون و طلاب در سراسر ایران در جنگ تحمیلی شهید شدند که ۷۲ نفر از این شهدا مربوط به استان خراسان جنوبی هستند.

وی با بیان اینکه روحانیت نقش مهمی در دفاع مقدس و پیروزی داشته‌اند، بیان داشت: پشتیبانی، پیشتازی در جهاد و شهادت و حفظ نیروها بعد از عملیات از نقش‌آفرینی‌های روحانیت در دفاع مقدس است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به برگزاری کنگره ملی چهار هزار شهید روحانی کشور در چهارم خردادماه، تصریح کرد: طی این مراسم دو خانواده شهید روحانی استان به نمایندگی از خانواده‌های شهدای روحانی استان حضور خواهند داشت.

کمالی شعار محوری کنگره چهار هزار شهید روحانیت را «تعهد سرخ از حوزه تا سنگر» ذکر و مطرح کرد: همزمان با برگزاری گنگره ملی شهدای روحانی، نمایشگاهی از فعالیت هر استان در دفاع مقدس نیز برپا خواهد شد و نمایندگانی از بسیج طااب استان خراسان جنوبی برای حضور در این نمایشگاه به قم اعزام شدند.

وی به برگزاری برنامه‌های ذیل برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی اشاره و تبیین کرد: سرکشی از خانواده شهدای طلبه و روحانی استان با اهدای هدیه متبرک رهبر معظم انقلاب و تابلو فرش تمثال شهیدان به پدر و مادران، فرزندان یا برادران این شهدا و سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه ۳۰  خرداد از جمله برنامه‌ها است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برنامه‌های این کنگره در کانال صبح امید در روبیکا و ایتا به آدرس sobheomid_khj@قابل دسترسی است، بیان داشت: هدف از برگزاری کنگره ملی شهدا اثربخشی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

کمالی مطرح کرد: در آستانه برگزاری کنگره ملی شهدای روحانی، در تاریخ سوم خرداد ماه بعد از نماز مغرب و عشاء مراسمی در محل حسینیه جماران بیرجند برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای «جهاد تبیین» باید روحیه جهاد و شهادت داشته باشیم، گفت: دشمن وارد جنگ ترکیبی علیه کشور ما شده و روحانیت به عنوان عماران ولایت نقش مهمی دارند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی تأکید کرد: دشمن بعد از جنگ نظامی، میدان را تغییر داده و شروع به قداست زدایی و جنگ ترکیبی کرده است که وظیفه ما در این راستا به فرمایش رهبر معظم انقلاب جهاد تبیین و امیدآفرینی است و در این میدان هم نیاز به علمای انقلابی و روحانیونی است که نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 17 =