کشف ۱۲ تن جو احتکار شده در «فردوس»/ انبار احتکار مواد غذایی در «نهبندان» کشف شد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از نهبندان، سرهنگ احسان رحیمی، فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: مأموران انتظامی نهبندان اخباری مبنی بر احتکار مواد غذایی در انباری واقع در این شهرستان دریافت کردند که سریعا موضوع پیگیری و در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی بیان داشت: مأموران با انجام تحقیقات تخصصی پلیسی محل احتکار مواد غذایی را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از انبار شناسایی شده انواع مواد غذایی و ارزاق عمومی از جمله ۹۰۰ عدد کره گیاهی، ۶۴ عدد کره حیوانی، ۳ هزار کاتن بستنی و غیره کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نهبندان با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالاهای احتکار شده را بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال برآورد کردند، تصریح کرد: مأموران در این رابطه یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های مبارزه با احتکار کالا یکی از راهبردهای عملیاتی پلیس در پیشبرد اهداف مأموریتی نیروی انتظامی در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد کشور محسوب می‌شود و در این زمینه همراهی و همکاری تمام نهادها و بخش‌ها با نیروی انتظامی ضروری است.

کشف ۱۲ تن جو احتکار شده در «فردوس»

سرهنگ علیرضا فولادی، فرمانده انتظامی شهرستان فردوس نیز اظهار داشت: مأموران انتظامی فردوس اخباری مبنی بر احتکار جو در انباری واقع در این شهرستان دریافت کردند که سریعا موضوع پیگیری و در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با انجام تحقیقات و بررسی‌های میدانی محل احتکار را شناسایی کردند و پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از انبار ۱۲ تن جو کشف کردند که ارزش ریالی آن بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال برآورد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فردوس با اشاره به اینکه مأموران در این رابطه یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد، تصریح کرد: با دستور مقام قضایی یک انبار احتکار جو نیز پلمپ شد.

فولادی تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده و یا اطلاع از هرگونه اخبار مرتبط با احتکار مراتب را سریعا از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی جرم و دستگیری مجرمان اقدام شود.

حمل احشام غیر مجاز با کامیون باری در «فردوس»

وی داشت: مأموران انتظامی پاسگاه شهید زارع فردوس هنگام گشت‌زنی در محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک کامیون باری مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فردوس افزود: مأموران پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از کامیون، ۱۱۰ رأس گوسفند فاقد مجوز بهداشتی کشف کردند که ارزش ریالی احشام قاچاق کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال براورد شد.

وی با اشاره به اینکه مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد، خاطرنشان کرد: مقابله با ورود کالای قاچاق از جمله وظایف ذاتی پلیس است که هم‌اکنون به سبب شرایط خاص ناشی از بیماری کرونا به شکل بسیار جدی تری از سوی پلیس انجام می‌شود.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =