سگ‌های ولگرد تعیین تکلیف شوند/ لزوم ایجاد قانون برای تأمین امنیت

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی صبح امروز در دیدار با معاون اول قوه قضائیه، اظهار داشت: ما امروز در بهترین شرایط هستیم، فرصت طلایی است و باید حداکثر استفاده را بکنیم.

وی با بیان اینکه باید هماهنگی قوای سه‌گانه، حضور مردم و بیشتر امور براساس نظام تنظیم شود، تصریح کرد: همچنین باید آزمون و خطاهایی سیاسی که بیش از ۴۰ سال بوده خاتمه پیدا کند و این امر کار زیادی می‌طلبد.

عبادی با بیان اینکه دشمن همه تلاشش بر این است که فرصت‌سوزی کند، یادآور شد: جریان‌های معاند در امور اقتصادی، بازار، احتکار و گران‌فروشی در جهت تحریک مردم و ایجاد فتنه دست دارند.

وی با اشاره به اقدامات تعزیرات در کنترل بازار، ادامه داد: باید در این زمینه یک راهکار اساسی ارائه داد و شیوه کار فنی نیست و باید واقعیت را به صورت مستند در اختیار مردم قرار دهید تا خودشان تعزیرات شوند و وقتی مردم را نا آگاه نگه داریم کسبه سوء استفاده می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به کشته شدن کودک توسط سگ‌ها در امیرآباد بیرجند، افزود: سگ‌های ولگرد باید تعیین تکلیف شوند.

عبادی با بیان اینکه سگ‌های ولگرد ایجاد ناامنی کرده و سایر گونه‌های حیوانی را از بین می‌برند، اضافه کرد: در این شرایط ما آن‌ها را جمع کرده و برای سگ قداست قائل می‌شویم.

وی با بیان اینکه ۴ میلیون سگ در ایران در خانه‌ها هستند، تصریح کرد: جامعه به کجا می‌رود، قانونی در کشور نداریم و برای تأمین امنیت مردم قانون ایجاد کنید.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه وقتی مردم امنیت ندارند نشان از خلأ قانونی است، یادآور شد: ما برای تأمین ۵۰ متر زمین برای سکونت شهروندان مشکل داریم ولی برای نگهداری از سگ‌ها زمین در نظر گرفته می‌شود.

عبادی در پایان خاطرنشان کرد: به عنوان یک نظر مؤثر در کشور امید است به این مسائل عمده توجه شود.

انتهای پیام/۶۹۰۷۱/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 2 =