خیزش گرد و غبار در آسمان خراسان‌جنوبی/ دید افقی کاهش یافت

جواد نخعی، کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی امروز در گف‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، پرامون آخرن وضعیت جوی استان، اظهار داشت: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی طی امروز تداوم ناپایداری‌ها را به صورت وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در استان خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ناپایداری‌های جوی در استان با کاهش دید و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود، بیان داشت: در مرز شرقی و برخی از نقاط غربی احتمال طوفان گرد و خاک و ایجاد خسارت دور از انتظار نیست.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی افزود: بیشترین کاهش دید از ایستگاه سربیشه با ۲ هزار متر، ایستگاه بیرجند با ۲ هزار و ۵۰۰ متر و ایستگاه‌های طبس، بشرویه و نهبندان با ۴ هزار متر، قائنات ۵ هزار متر و فردوس و سرایان ۶ هزار متر گزارش شده است.

نخعی اعلام کرد: وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک که از اواخر روز گذشته در خراسان‌جنوبی آغاز شد همچنان دارد و موجب خیزش گردو خاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

وی از کاهش دمای هوا خبر داد و تبیین کرد: طی امروز و امشب کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود و از عصر روز دوشنبه تا روز چهارشنبه افزایش قابل ملاحظه دما را خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در شبانه‌روز گذشته زهان با ۸ درجه سرد‌ترین و دهسلم و بندان با ۴۲ درجه سلسیوس گرم‌ترین نقاط استان و نوسانات دمایی در مرکز استان بین ۳۵ و ۱۶ درجه سلسیوس ثبت شده است.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =