معاملات تالار بورس خراسان‌جنوبی به ۵۸۴ میلیارد ریال رسید

سعید هریوندی، مدیر بورس منطقه‌ای خراسان‌جنوبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: طی اردیبهشت‌ماه سال جاری ۷۴ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۵۳۸ سهم به ارزش ۴۳۱ میلیارد ریال در تالار بورس استان مورد داد و ستد قرار گرفت و این میزان در مقایسه با فروردین‌ماه سال جاری ۱۸۳ درصد رشد را نشان ‌می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مجموع معاملات تالار بورس از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت‌ماه به عدد ۵۸۴ میلیارد ریال رسیده است، افزود: آمار معاملات مربوط به آمار سیستمی بوده و شامل معاملات آنلاین نمی‌باشد.

مدیر بورس منطقه‌ای خراسان‌جنوبی اضافه کرد: از مجموع معاملات ۴۹ درصد آن مربوط به خرید سهام و ۵۱ درصد آن مربوط فروش سهام بوده است.

هریوندی با بیان اینکه طی دو ماه نخست امسال ۹۶۴ نفرساعت کلاس آموزشی به صورت مجازی و رایگان در تالار بورس استان برگزار شده، یادآور شد: طی اردیبهشت‌ماه امسال شاخص کل ۶۷ هزار و ۴۶۷ واحد افزایش داشته است.

وی گفت: آمارها نشان می‌دهد در فروردین‌ماه سال جاری در مجموع ۹۵۲ نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیر بورس منطقه‌ای خراسان‌جنوبی بیان داشت: توصیه می‌شود سرمایه‌گذاران قبل از ورود به بازار سرمایه شناخت کافی نسبت به بورس، قوانین و مقررات آن و ابزارهای متنوع قابل معامله در آن با سطح متفاوت ریسک کسب نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در بازار سرمایه ابزارهای متنوعی با سطوح متفاوت ریسک وجود دارد و افراد با توجه به میزان آشنایی با بازار و سطح ریسک مورد قبولشان می‌توانند از این ابزارها خریداری کنند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =