کمبود ۴۶۰ نیروی حفاظتی در منابع‌طبیعی خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدهادی رمضانی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: یگان حفاظت منابع‌طبیعی استان ۳۶ نیروی حفاظتی دارد که شامل نیروهای قراردادی و شرکتی است.

وی با اشاره به اینکه سطح عرصه‌های منابع‌طبیعی استان ۱۵ میلیون هکتار است، افزود: براساس نرم کشوری نسبت به نیروهای حفاظت منابع‌طبیعی با کمبود ۴۶۰ نیروی حفاظتی مواجه هستیم.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی تصریح کرد: با تمام کمبودها در زمینه نیرو و تجهیزات مأموران این یگان در استان به نحوی فعالیت خود را انجام می‌دهند که در چند سال گذشته حریق اتفاق نیافتاده و سال گذشته نیز فقط یک حریق در منطقه خوسف گزارش شد که با اقدامات به موقع نیروهای حفاظت و آتش‌نشانی اطفاء شد.

رمضانی یادآور شد: یگان حفاظت تجهیزاتی مانند پتروفایر، موتورسیکلت، لباس نسوز، کفش حریق و غیره نیاز دارد که باید برای تأمین آن اعتبار لازم در اختیار استان باید قرار گیرد.

وی با توجه به جذب همیاران طبیعت در شهرستان‌ها، تأکید کرد: لازم است که همکاری بین همکاران و مأموران حفاظتی انجام شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی اضافه کرد: گرمای هوا باعث می‌شود در اثر تابش آفتاب هر شی براقی در عرصه مانند یک ذره‌بین عمل کرده و باعث آتش‌سوزی شود و بر این اساس هم استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه حریق به شماره ۱۵۰۴ کد امداد جنگل و مرتع و یا نزدیک‌ترین اداره منابع‌طبیعی شهرستان اطلاع‌رسانی کنند.  

انتهای پیام/۶۹۰۲۷ /ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − دو =