نصب کارت‌های هوشمند در تمام نانوایی‌های خراسان‌جنوبی طی یک هفته آینده

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد اشرفی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: نصب دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند در نانوایی‌های در چارچوب طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در پی نظارت بهتر بر عملکرد واحدهای خبازی انجام می‌شود‌.

وی از تجهیز ۷۰ درصد نانوایی‌های مرکز استان به دستگاه کارت‌خوان هوشمند خبر داد و افزود: تجهیز سایر نانوایی‌های سایر شهرستان‌های استان به این کارت‌ها از امروز آغاز می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ۷۵۰ واحد خبازی در سطح استان وجود دارد، گفت: پیش‌بینی می‌شود طی یک هفته آینده کار نصب دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند در سراسر نانوایی‌های استان انجام گیرد.

اشرفی ادامه داد: طی زیرساخت‌هایی که بانک سپه ایجاد کرده حداکثر ظرف مدت یک هفته آینده کار نصب این کارت‌خوان‌ها در واحدهای خبازی استان به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به نحوه توزیع آرد در بین روستائیان و عشایر افزود: مانند گذشته روستائیان و عشایر سهمیه آرد خانوار خود را به روال سابق دریافت می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برای استفاده از کارت‌خوان‌ها مشکل خاصی وجود ندارد و منتظر ایجاد تعادلی در سطح نصب این دستگاه‌ها در نانوایی‌های استان هستیم تا این برنامه عملی شود، یادآور شد: احتمالاً در اواسط هفته آینده مردم می‌توانند از این دستگاه‌ها استفاده کنند.

اشرفی به مهم‌ترین مزیت‌های این دستگاه‌ها اشاره داشت و خاطرنشان کرد: نظارت هوشمند بر فعالیت نانوایی‌ها، جلوگیری از قاچاق آرد و رفع دغدغه مردم در این زمینه و کیفیت بخشی به فعالیت نانوایی‌ها از جمله این موارد است.

گفتنی است طرح هوشمندسازی یارانه‌ نان طرحی بوده که دولت آرد را به قیمت آزاد در اختیار نانوایی‌ها قرار می‌دهد ولی به ازای فروش نان یارانه به این واحدها پرداخت می‌شود و در این طرح قیمت نان برای مردم تغییر نمی‌کند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 8 =