پیش‌بینی برداشت ۳ هزار تن انگور از تاکستان‌های نهبندان

علیرضا حیدرپور، مدیر جهاد کشاورزی نهبندان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از بیرجند اظهارداشت: نهبندان یکی از شهرستان‌های خراسان‌جنوبی بوده که کشاورزان سخت‌کوش آن با وجود کم آبی و استفاده از ظرفیت‌های سیستم‌های نوین آبیاری توانسته‌اند امسال محصول انگور خوبی را برداشت کنند.

 وی با اشاره به اینکه سطح باغات استان ۴۸۰ هکتار بوده که ۲۸۴ هکتار آنها تاکستان است، افزود: انواع انگورهای یاقوتی، عسگری و سیاه دانه از سطح تاکستان‌های نهبندان برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهبندان اضافه کرد: با توجه به بارندگی‌های نسبتاً خوبی که امسال وجود داشته و اجرای سیستم‌های آبیاری نوین پیش‌بینی می‌شود امسال برداشت انگور در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش داشته باشد.

حیدرپور با بیان اینکه انگور برداشت شده از تاکستان‌های استان به تهران، مشهد و زاهدان نیز علاوه بر مصرف داخل استان ارسال می‌شود، بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال از برداشت انگورامسال درآمدی بالغ‌بر ۴۰۰ میلیارد ریال عاید باغداران این شهرستان شود.

وی خاطرنشان کرد: برآورد می‌شود امسال ۲۷۲ خانوار نهبندانی امسال ۳ هزار تن انواع انگور از تاکستان‌های این شهرستان برداشت کنند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + یازده =