فارس من | حل مشکل برق‌رسانی به کوره‌های آجرپزی «قومنجان» در گرو تأمین اعتبار

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، در پی مشکل مطرح شده مبنی بر «مشکل فشار برق کوره‌های آجرپذیری در منطقه قومنجان شهرستان قاین و تأمین برق کوره‌های جدید» در سامانه فارس من، خبرنگار فارس این موضوع را از مسئول مربوطه پیگیری کرد.

«دادگر» مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی در این رابطه اظهار داشت: در شرایط فعلی مشکل خاصی برای مشترکان موجود در تأمین برق به شکل مطمئن و استاندارد وجود ندارد.

وی با بیان اینکه از سال‌ها قبل و در سنوات اخیر اقدامات جبرانی در این منطقه برای تأمین برق مشترکان و عدم ایجاد مشکل برای آن‌ها انجام شده، تصریح کرد: با توجه به بعد مسافت حدود ۱۳ کیلومتر خط در این منطقه اجرا شده تا بار شبکه‌ای را کاهش داده و در آن منطقه که تمرکز کوره‌های آجرپزی وجود داشته جوابگوی مشترکان آن منطقه باشد.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین تجهیزات جبرانی و تقویتی نیز که بر روی ولتاژ خط تأثیرگذار بوده در مسیر این خط سال گذشته اجرا شده است.

دادگر با اشاره به اینکه برای مشترکان موجود در حال حاضر وضعیت پایداری بوده و مشکل خاصی وجود ندارد، اضافه کرد: به نظر می‌رسد درخواست مردم آن منطقه به سبب ایجاد کوره‌های آجرپزی جدیدی بوده که در این منطقه ایجاد می‌شود که شاید نتوانسته‌ایم درخواست تأمین برق آن‌ها را تأمین کنیم.

وی یادآور شد: براساس شرایط و ضوابط برای متقاضیانی که به این شکل درخواست تأمین برق دارند اگر نیاز به تجهیزات فنی و جبرانی وجود داشته باشد تا در مسیر انجام گیرد بر عهده خود متقاضیان است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه سال گذشته این موضوع در جلسه‌ای با نماینده و فرماندار شهرستان که در مسجد روستای قومنجان برگزار شد، مطرح شد، بیان داشت: در این جلسه مقرر شد اگر اعتبار مورد نیاز برای تأمین برق مشترکان جدید در این منطقه از سوی فرمانداری و معاون برنامه‌ریزی شهرستان تأمین شود می‌توانیم پذیرای مشترکان جدید در این منطقه باشیم.

دادگر ادامه داد: فرماندار وقت قول داد تا یک سوم منابع مورد نیاز را فرمانداری و دو سوم دیگر از طریق اعتبارات معاوت برنامه‌ریزی تأمین شود که متأسفانه این قول عملیاتی نشد و سازمان مدیریت نیز تعهد خود را محقق نکرد.

وی با بیان اینکه شبکه موجود یک سری ظرفیت‌هایی دارد و برای مشترکانی که تأمین برق آن‌ها انجام شده تمهیداتی اندیشیده شده و مشکلی نداریم، افزود: اگر کوره جدید بخواهد اضافه شود و یا واحدهایی بخواهد قدرت امتیاز خود را که قبلاً خریداری کرده را افزایش دهد براساس ضوابط تعهداتی بر عهده دارد که باید اجرا کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی اضافه کرد: در کمیته برنامه‌ریزی ۱۴۰۱ شهرستان پیگیر این موضوع هستیم تا بتوانیم منابع را تأمین که در این صورت مشکلی برای برق‌رسانی به مشترکان جدید وجود نخواهد داشت.

دادگر ادامه داد: به طور معمول اینگونه پروژه‌ها را جزو اولویت‌های کاری خود در شرکت و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان قرار داده‌ایم.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =