استاندار خراسان جنوبی: ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبارات سفر رئیس جمهور واریز شد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان  اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی قانون بودجه، دستورالعمل‌ها و ضوابط اجرایی آن را به طور کامل مطالعه کنند تا بتوانند از ظرفیت‌های مندرج در قانون در راستای افزایش سهم استان از اعتبارات ملی بهره ببرند.

وی با بیان اینکه سال مالی تمدید شده ولی آن چه مهم جذب به موقع اعتبارات است، گفت: مدیرانی که بتوانند بر اساس اشرافیت بر قوانین بودجه و با ایجاد تعاملات و ظرفیت‌های نهفته در بودجه، سهم دستگاه اجرایی خود را از منابع ملی افزایش دهند، مورد تقدیر استاندار قرار خواهند گرفت.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری پیگیر اخذ تخصیص‌های جدید از محل مصوبات سفر رئیس  جمهور به استان باشند زیرا از ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار سفر شهریورماه ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان آن به حساب استان و دستگاه‌های اجرایی واریز شده است.

قناعت افزود: در سفر معاون اجرایی رئیس  جمهور به استان نیز هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به ۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات سفر افزوده شد که البته این موضوع جذب اعتبارات مجدد در کشور کم نظیر بود.

وی تصریح کرد: به‌رغم پیگیری‌های فراوان در زمینه تشکیل کنسرسیوم ۶ بانک برای اجرای پروژه راه آهن بیرجند – قاین – یونسی و تشکیل جلسات متعدد با حضور مدیران مرتبط، در نهایت با ورود معاون اجرایی رئیس جمهور موضوع حل شد و قطعاً به لیدری یکی از بانک‌ها شاهد اجرایی شدن این پروژه عظیم با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خواهیم بود.

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش به رویکرد انقباضی بودجه هزینه‌ای امسال اشاره کرد و گفت: شرایط موجود، نیاز به صرفه‌جویی‌هایی دارد، بنابراین تمهیدات لازم باید در این خصوص اندیشیده شود. 

قناعت با اشاره به این که فرآیند و روش توزیع اعتبارات تملک در جلسه آینده بررسی می‌شود، ابراز کرد: درصد اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان‌ها در جلسه قبل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به تصویب اعضا رسیده بنابر این لازم است به شهرستان‌ها ابلاغ شود تا نسبت به برگزاری جلسات کمیته برنامه‌ریزی اقدام کنند.

وی بیان کرد: در بخش اعتبارات تملک رشد قابل توجه ۳۶ درصدی را داریم در این راستا انتظار است سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نسبت به مبادله موافقت‌نامه هر چه سریع تر اقدام کرده و دستگاه اجرایی نیز به سرعت اجرای پروژه‌ها را آغاز کنند.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر رعایت الزامات در کمیته‌های شهرستانی، خاطرنشان کرد: مصوبات شهرستان‌ها در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بررسی می‌شود و در صورت مغایرت عودت داده شده، در غیر این  صورت عیناً به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

قناعت از سفر دوم آیت الله رئیسی به استان در فصل تابستان خبر داد و تأکید کرد: مدیران آمادگی لازم جهت سفر رئیس جمهور به استان را داشته باشند.

انتهای پیام/س


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − سیزده =