۱۱ هزار خوردو سنگین در خراسان جنوبی معاینه فنی شدند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مسعود قاسمی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی به رسانه‌ها اعلام کرد: بر اساس آئین نامه راهنمایی و رانندگی، تردد وسایل نقلیه فاقد برگ معاینه فنی معتبر ممنوع است.

وی با بیان اینکه چهار مرکز معاینه فنی تحت پوشش این اداره‌کل در شهرستان‌های بیرجند، قاین، طبس و فردوس فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: تمامی عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگه معاینه فنی به صورت مکانیزه انجام می‌شود.

قاسمی ادامه داد: طی چهار ماهه نخست سال جاری ۱۱ هزار و ۲۷۳ دستگاه ماشین آلات سنگین به این مراکز معاینه فنی مراجعه کردند.

وی ادامه داد: از تعداد ناوگان‌های مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی استان تعداد هفت هزار و ۲۷ دستگاه خودرو توانستند در مرحله اول گواهی معاینه فنی را دریافت کنند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین هزار و ۷۹۱ خودرو پس از رفع عیوب و نواقص موفق به دریافت گواهی معاینه فنی شدند.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۴۵۵ خودرو در آزمون معاینه فنی موفق به اخذ گواهی معاینه فنی نشده‌اند، گفت: این مراکز با هدف ارتقای ایمنی، کاهش ناشی از نقص فنی خودروها، سنجش دقیق سالم بودن خودروها، کاهش آلودگی و حفظ محیط زیست فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =