۱۰۰ درصد نانوایی‌های خراسان جنوبی به دستگاه کارت‌خوان متصل شدند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد مختاری، رئیس اتحادیه نانوایان خراسان جنوبی امروز به رسانه‌ها اعلام کرد: برخی نانوایی‌ها به‌ویژه در مناطق روستایی استان با مشکل اتصال به اینترنت مواجه بوده‌اند که با نصب دستگاه دوم این مشکل برطرف شده است.

جواد مختاری افزود: اوایل اجرای طرح به دلیل وجود برخی مغایرت‌ها در وزن چانه، ثبت تعداد نان و سایر موارد استقبال محدود بود اما الان طرح مورد استقبال شهروندان و نانوایی‌ها قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: مبنای قیمت نان سنگک بر نیم کیلوگرم تعیین شده است اما بعد از پخت وزن دقیق آن مشخص نیست لذا پیشنهاد شد دستگاه ترازو به کارتخوان متصل شود.

رئیس اتحادیه نانوایان خراسان جنوبی گفت: در تمامی نانوایی‌ها باید نوع نان مجاز برای پخت، وزن نان در مورد سنگک و وزن چانه در مورد سایر انواع نان و قیمت مصوب نان به علاوه ساعات پخت و روز تعطیل مجاز مشخص باشد.

وی عنوان کرد: چون طرح به‌طور کامل اجرا نشده، سهمیه آرد هنوز بر مبنای فروش در نظر گرفته نشده است.

مختاری گفت: برخی از شهروندان عادت دارند به جای خرید نان، خمیر تحویل بگیرند و در منزل پخت و پز کنند که این مورد بلامانع است چون بر مبنای نوع و وزن چانه به فروش می‌رسد.

رئیس اتحادیه نانوایان خراسان جنوبی با بیان اینکه قیمت آرد و نان هیچ گونه تغییری نداشته است گفت: برخی نانوایی‌ها شاید به روش‌های مختلف نسبت به فروش آرد اقدام کنند که شهروندان در صورت مشاهده تخلف باید مراتب را با شماره تلفن ۰۵۶۳۲۲۲۰۵۹۵ اتحادیه نانوایی‌های استان در میان بگذارند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش کیفیت نان منوط به تعیین قیمت کارشناسی نرخ نان است تصریح کرد: هزینه تمام‌شده نان در استان بالا و تعداد کارگر حرفه‌ای کم است در حالی که نرخ نان یارانه‌ای ۲ سال و نان نیمه یارانه‌ای سه سال است تغییر نکرده و گلایه نانوایی‌ها را در پی داشته است.

رئیس اتحادیه نانوایان خراسان جنوبی گفت: در سامانه هوشمندسازی دستگاه‌های کارتخوان قیمت انواع نان‌ها ثبت شده و امکان نظارت بر میزان استفاده، سهمیه‌بندی و نیاز روزانه خانوارها گنجانده شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۰۰ درصد نانوایی‌های استان خراسان جنوبی به دستگاه هوشمند کارتخوان متصل شده‌اند و به منظور رفاه شهروندان دستگاه دوم نیز به خط ثابت تلفن نانوایی نصب شده است.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفده =