دستگیری ۱۰ هزار مجرم در خراسان جنوبی/ افزایش جرائم فضای مجازی نگران کننده است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سردار ناصر فرشید فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی ظهر امروز(چهارشنبه ۱۹ مرداد) در نشست خبری گرامی داشت روز خبرنگار، ضمن ارائه گزارش عملکرد پلیس در ۱ سال گذشته، اظهار داشت: امروز امنیت ما در کشور مثال زدنی است و این امنیت را مدیون خون شهدا، جانبازان و ایثارگران و مدیون تدابیر رهبری و همراهی و همکاری خوب مردم و تلاش همه دستگاه‌ها به ویژه نیروهای مسلح هستیم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به دغدغه‌ها و ماموریت‌های متنوع این حوزه تصریح کرد: از ابتدای امسال ۱۶ نفر در تصادفات درون شهری‌ جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد افزایش دارد. 

سردار فرشید یادآور شد: تعداد ۱۲۴ نفر نیز در تصادفات جاده‌ای خراسان جنوبی جان‌باخته‌اند که از رشد ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: ۶۴ درصد تصادفات منجر به فوت خراسان‌جنوبی در محورهای زابل- نهبندان، سربیشه-بیرجند و قاین-بیرجند اتفاق افتاده است.

۵۳ درصد تصادفات جاده‌ای ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است

فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی تعداد تصادفات درون شهری استان را ۴ هزار و ۲۰۰ فقره عنوان کرد و گفت: ۷۶ درصد از تصادفات خسارتی و ۲۳ درصد جرحی بوده است.

 سردار رشید با اشاره به هزار و ۹۰۰ فقره تصادفات جاده‌ای خراسان‌جنوبی از ابتدای امسال خاطرنشان کرد: ۵۷ درصد تصادفات در راه های اصلی بوده که ۵۳ درصد آن براثر واژگونی ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی، ۴۲ درصد عدم توجه به جلو و ۲۴ درصد تخطی‌ از سرعت مطمئنه بوده است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تعداد ۴۱۹ هزار خودرو در خراسان جنوبی اعمال قانون شدند، ۳ هزار خودرو و هزار دستگاه موتورسیکلت متخلف حادثه‌ساز‌ متوقف‌ شده‌اند.

کشف ۱۵ تن انواع مواد مخدر در مبادی ورودی مرزهای شرقی کشور 

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی از کشف ۱۵ تن انواع مواد مخدر در سال جاری از موادی ورودی شرق کشور به استان خبر داد و گفت: ۸۰ درصد مکشوفات تریاک، ۶ درصد حشیش، ۲ درصد هروئین و ۶ درصد مواد صنعتی بوده است.

سردار فرشید یادآور شد: در عملیات‌های مکشوفی‌ انواع مواد مخدر فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی ۳ هزار نفر قاچاق‌فروش و معتاد دستگیر، ۴۹ باند متلاشی، ۴۰۰ دستگاه خودرو و ۲۳ موتورسیکلت حمل مواد مخدر متوقف شده‌اند.

وی با اشاره به کشف ۹۷۸ هزار لیتر سوخت قاچاق در خراسان جنوبی طی سال جاری اظهار داشت: این کشفیات نسبت به سال گذشته ۳۸۵ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۴۴ درصدی جرائم فضای مجازی 

فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با تاکید بر اگاهی‌ و نظارت شهروندان در حوزه فضای مجازی خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال جرائم فضای مجازی ۴۴ درصد افزایش داشته که از ۸۷ درصد جرائم کشف شده‌ ۵۰ درصد کلاهبرداری، ۲۰ درصد رایانه‌ای، ۱۴ در صد حتک‌ حرمت و نشر اکاذیب و ۳ درصد جرائم اینترنتی‌ بوده است.

سردار فرشید با اشاره به افزایش ۵ درصدی‌ سرقت‌های خرد خراسان جنوبی از ابتدای امسال یادآور شد: ۷۱ درصد از سرقت‌ها کشف شده‌ و هزار ۴۰۰ نفر از سارقان دستگیر شده‌اند.

وی افزود: ۸ درصد از سرقت‌های کشف‌‌شده‌ مربوط به منازل شخصی، ۵ درصد موتورسیکلت، ۲ درصد خودرو، ۳ درصد احشام، ۱ درصد مغازه، ۲۹ درصد اماکن خصوصی و دولتی، ۲۴ درصد لوازم داخل خودرو بوده است.

مراجعه ۷۶۰۰ نفر به مراکز مشاوره‌ای و مددکاری 

فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به دستگیری قریب‌بر ۱۰ هزار مجرم در حوزه‌های مختلف از ابتدای امسال خاطرنشان کرد: ۳۲ درصد از دستگیرشدگان معتادان به مواد مخدر، ۱۴ درصد سارقین و ۱۲ درصد نیز قاچاق‌چیان کالا و ارز بوده‌اند.

سردار فرشید از صدور ۱۴ هزار و ۸۰۰ گذرنامه از ابتدای امسال خبر داد و گفت:  ۶ هزار و ۱۰۰ گواهی‌نامه صادر و  ۱۴هزار ۸۰۰ خودرو و موتورسیکلت‌ نیز طی این مدت شماره گذاری شده است.

وی با اشاره به فعالیت مراکز مشاوره‌ و مددکاری کلانتری‌های فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی اظهار داشت: از ابتدای امسال ۷ هزار و ۶۰۰ نفر به این مراکز مراجعه کرده‌اند که ۸۵ درصد آن به صلح و سازش منجر شده است.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =