پرتاب ماهواره خیام در راستای بی‌اثر کردن تحریم‌های دشمن است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‌الاسلام مهدی رحیم‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نمازعبادی سیاسی جمعه که در مسجد جامع المهدی(عج) بیرجند برگزار شد اظهار داشت: تلاش دشمن فاصله انداختن بین امام و امت است تا حاکمیت الهی شکل نگیرد و دشمن به اهداف شوم خود برسد.

وی گفت: اگر تبعیت باشد، بی‌تردید حاکمیت اتفاق می‌افتد و عموم مردم برای مظلومیت ائمه اطهار(ع) گریه می‌کنند اما واجب‌تر این است که امام عصر(عج) بر جهل ما مردم گریه می‌کنند و رفع این جهل از اوجب واجبات است که اگر اتفاق افتاد حاکمیت الهی روی می‌دهد.

امام جمعه موقت بیرجند افزود: این روزها را پیامبر اسلام(ص) می‌دیده است که بعد از ۱۴۰۰ سال قوم سلمان این نسخه طلایی را پیاده می‌کنند آن هم نه با امام معصوم بلکه با ولی امام معصوم که این پیوند ملت بصیر با ولی زمان بر کسی که آگاه باشد و انصاف داشته باشد، پوشیده نیست.

وی بیان کرد: ۴۰ سال به‌رغم دشمنی‌ها و تلاش برای فاصله انداختن بین امام و مردم، برکات بزرگی را کسب کرده‌ایم که ادامه دارد و امروز شکر حضور در انقلاب اسلامی تکلیف همه ما است و مسیری است که باید بپیماییم.

رحیم‌آبادی گفت: دشمنان اسلام همواره به دنبال سستی پیوند تقوا بودند اما پس از ۱۴۰۰ سال، انقلاب اسلامی به سمت حاکمیت مطلق پیش می‌رود و دشمن هم بیکار نمی‌نشیند و سیاست‌های راهبردی خودشان که فاصله انداختن بین مردم و امام است را دنبال می‌کند.

وی گفت: مهمترین مسئله این است که دشمن این سیاست را به شکل نرم دنبال می‌کند و برای تحقق این فاصله انداختن ۲ مسئله تخریب جایگاه امام امت و عوام‌فریبی را انجام می‌دهد.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: دشمن دروغ و تهمت را در دستورکار قرار داده زیرا در بند کامل شیطان است و امروز نسبت به امام عصر (عج) وارد عمل شدند.

رحیم‌آبادی افزود تیزبینی مردم و سواد رسانه‌ای در برابر این دست‌اندازی‌ها بسیار مهم است زیرا دشمن به دنبال عوام‌زدگی و سطحی‌نگر کردن مردم است و از ظرفیت اعتقادی مردم سوء‌استفاده می‌کند.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار کرد: دشمن مسائلی همچون حقوق بشر، شورای امنیت، بهداشت جهانی، حقوق کودک، آزادی، استقلال و دیگر موارد را ضد نظام اسلامی مطرح می‌کند در حالی که خودشان منشا همه پلیدی‌ها و جنایت‌ها در سراسر دنیا بوده‌اند.

وی تصریح کرد: خطری که در جنگ نرم وجود دارد این است که در بین مردم احساس نشود همچون مشکلاتی که امروز در فضای مجازی به وجود آوردند اما متاسفانه احساس نمی‌شود که زمینه‌ساز آن دشمن است.

رحیم‌آبادی گفت: امروز باید آن قدر روشنگری کنیم تا این جریان طبق گفته قرآن رسوا و ناامید شود.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار داشت: امام حسین(ع) برای اصلاح امت جدش رسول الله(ص) قیام کرد تا امر به معروف و نهی از منکر پیاده‌سازی شود.

وی گفت: امت جد ابا عبدالله(ع) مگر چه ایرادی داشته، کدام منکر رواج پیدا کرده و کدام سیره و روش جدشان روی زمین مانده که ایشان قصد قیام داشته است.

خطیب جمعه بیرجند ادامه داد: امت اسلام از غدیر فاصله گرفت، بین امام و امت فاصله افتاد ولی خدا از جایگاه خود پایین آورده شد که این روند زمینه‌ساز واقعه عاشورا شد.

وی گفت: قیام بزرگی که تا ابد حرارت آن خاموش شدنی نیست آیا موفق نبوده است، امام خمینی(ره) فرمودند محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است بنابراین این پیام همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

رحیم‌آبادی اظهار داشت: قیام عاشورا به دنبال کمال اسلام بود که در گرو استقرار حاکمیت الهی است هر چند سایر ائمه اطهار(ع) محروم‌تر از ایشان در همراهی مومنان بودند.

وی با تاکید بر اینکه حاکمیت الهی را مردم باید رقم بزنند و این روز را باید ساخت گفت: باید بین امام و امت پیوند برقرار شود که اگر چنین باشد حاکمیت الهی اتفاق می‌افتد.

خطیب جمعه بیرجند از اقدامات دولت سیزدهم در یک سال گذشته قدردانی کرد و افزود: در شناخت جریان نفوذ باید توجه بیشتری داشته باشند و مردم و مسئولان با شناخت و بصیرت این افراد را از بدنه نظام جدا کنند.

وی با اشاره به اینکه پرتاب ماهواره خیام در راستای بی‌اثر کردن تحریم‌های دشمن است، ضمن گرامیداشت روز حمایت از صنایع کوچک جوانان را به تولید و اشتغال به جای پشت میزنشینی سفارش کرد.

انتهای پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 4 =