آزادگان درس اراده‌ را در کلاس های عملی آموخته‌اند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی امروز در دیدار با جمعی از آزادگان شهر بیرجند اظهارداشت: واژه‌ها معانی خودش را دارند اما واژه آزادی در دو بخش متفاوت معنی می‌دهد و هر دو هم می‌تواند درست باشد.

وی تصریح کرد: یکی از معانی آزادی خلاصی انسان از قید و بند بوده اما از جایی که انسان خلقتاً مرکب بوده یعنی هم نوعی حیوان بوده اما دارای روح ناطق، عقل، بصیرت و فطرت مربوط به عالم معنی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: در جایی که آزادی را در معنای رهایی از زاویه حیوانی معنی می‌کنیم یعنی انسان از پیروی غرایض مانند مابقی حیوانات هیچ قید و بندی ندارد.

عبادی با بیان اینکه از سوی دیگر انسان سیر الی الله و فضای معنوی دارد، یادآور شد: آیه انا الله و انا الیه راجعون نشان دهنده این سیر و حرکت بوده که این حرکت موانعی همچون نفس، مظاهر فریبنده دنیا، اعتیادها، شهرت طلبی، پول طلبی و تهدیدها داشته بنابراین در معنی دیگر کسی که خود را در جنگ اراده‌ها از این موانع خلاص کند، آزاده است.

وی با اشاره به اینکه اسیر کسی بوده که اسیر شهوت، شهرت، تهدید و دنیا است، بیان داشت: مقصود به ذات در خلقت انسان، انسانیت او بوده و حیوان ابزاری برای اوست زیرا برای انسان شایسته نیست که آزادی را آزای از غرایض بداند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: به همین دلیل بوده که بزرگترین آزاده کسی بوده که شدیدترین فشارهای شکنجه را تحمل کرده است.

وی قدرت انسانی را در اراده دانست و افزود: چه بسیار اسرایی بوده که در عین فشارهای زیاد شکنجه باز هم مایه صبر و اراده بقیه اسرا بوده‌اند.

عبادی با بیان اینکه رشته‌هایی که انسان را حرکت می‌دهد همه زنجیر مادی نبوده بلکه کشش‌های نامرئی که رشته‌ها اراده و مردانگی را پاره کرده و به انسان حرکت می‌دهد، اضافه کرد: رشته‌های اراده آزادگان پاره نشده و پای بند عقاید خود بوده‌اند.

وی ادامه داد: انسان باید در طول زندگی خود اینگونه باشد که وقتی به جایگاهی رسید به آنچه که حقش نبوده دست درازی نکند و آزادگان این درس اراده‌ها را در کلاس عملی آموخته‌اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی آزادگان را اسناد ارزشمند این انقلاب الهی دانست و خاطرنشان کرد: آزادگان حافظ امانت خداوند هستند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 12 =