احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در بیرجند با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از بیرجند، ظهر امروز طی مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی، ریاست سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از مسؤولان، تفاهم نامه احداث یک باب مدرسه ۱۲کلاسه در شهرستان بیرجند مابین منطقه ویژه اقتصادی و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی منعقد شد. 

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی استان خراسان‌جنوبی در این مراسم اظهارداشت: احسان و نیکوکاری سبب ایجاد دوستی و صمیمیت بین افراد جامعه می‌شود.

وی تصریح کرد: از کارهای ارزشمند و خداپسندانه‌ای که نصیب انسان‌ها می‌شود، مدرسه‌سازی بوده و مدرسه‌سازی یک باقیات الصالحات و خیر ماندگار است. 

صفدری زاده ادامه داد: خیرین مدرسه‌ساز پیش قدم در توسعه و رشد علم و دانش کشور بوده و نقش مهم و تأثیرگذاری در جهت رفع مشکلات آموزشی دارند.

وی با تأکید بر اینکه در چند سال اخیر به همت خیرین و کمک مسؤولان گام‌های خوبی در امر مدرسه‌سازی در خراسان‌جنوبی برداشته شده است، افزود: کمبود فضای آموزشی در استان و به ویژه روستاهای مرزی بسیار مشاهده می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی یادآور شد: گاهی مشاهده می‌شود که در بعضی نقاط استان، دانش‌آموزان در سرما و گرما، ۹ ماه تحصیلی را در کانکس درس می‌خوانند و با حداقل امکانات آموزشی دست و پنجه نرم می‌کنند که این موضوع بسیار ناراحت‌کننده است.

 صفدری‌زاده با ارائه این پیشتنهاد شرکتی در قالب شرکت‌های سرمایه‌گذاری در استان شکل گیرد، اضافه کرد: بعد از شکل‌گیری این شرکت‌های سرمایه گذاری، استاندار می‌تواند به اعتبار شرکت های سرمایه‌گذاری طرح‌ها را اجرا کند.

 وی بیان داشت: مجموعه تاپسر تاکنون هشت مدرسه در سطح استان‌های مختلف کشور احداث کرده و در خراسان جنوبی هم منطقه ویژه اقتصادی استان مدرسه‌ای ۱۲ کلاسه را احداث خواهد کرد.

محمود چاوشان، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز  مدارس خراسان‌جنوبی در ادامه اظهارداشت: بازوی توانمند مدرسه‌سازی در خراسان‌جنوبی بدون شک خیرین هستند. 

وی از احداث ۴۵۷کلاس درس با مشارکت خیرین در سراسر استان خبر داد و گفت: از ۴۷۹ کلاس در دست احداث در سراسر استان ۴۵۷ کلاس درس با مشارکت خیرین ساخته می‌شود.

چاوشان ادامه داد: این درصد مشارکت خیرین در مدرسه‌سازی نشان از توجه این بزرگواران به رفع محرومیت‌های آموزشی استان است.

وی با اشاره به انعقاد ۷۰ تفاهم نامه احداث مدرسه با خیرین در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان بیان داشت: تعداد تفاهم نامه‌های منعقد شده فی مابین خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان را در این جشنواره خیرین مدرسه ساز بالغ بر ۷۰مورد بوده که تعهدی بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان ایجاد کرده که شایسته قدردانی است.

چاوشان با اشاره به تفاهم نامه مابین منطقه ویژه اقتصادی برای احداث یک باب مدرسه ۱۲کلاسه، عنوان کرد: زیربنایی که برای احداث این مدرسه تعریف شده بالغ‌بر یک‌هزار و ۳۶۰ مترمربع می‌باشد. 

وی از سرمایه‌گذاری ۷میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی منطقه ویژه اقتصادی در این پروژه مدرسه‌سازی خبر داد و افزود:مقرر شده ۵۰درصد از هزینه احداث این مدرسه توسط منطقه ویژه اقتصادی و ۵۰درصد هم توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی تأمین شود.

وی با قدردانی از مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی خارنشان کرد: معاونت عمرانی استانداری خراسان‌جنوبی هم در پیشبرد اهداف آموزشی و جذب مشارکت خیرین برای مدرسه‌سازی خصوصاً خیرین حقوقی همکاری تنگاتنگی با سازمان نوسازی داشته‌اند که شایسته قدردانی است. 

انتهای پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 9 =