فرآوری آلوئه‌ورا راهی برای گسترش تولید و اشتغال در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی جعفری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی در حاشیه بازدید از واحد گلخانه‌ای آلوئه ورا در مجتمع گلخانه‌ای محمدیه همراه با معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: از درخواست‌های واحدهای این مجتمع گلخانه‌ای موضوع آب بوده که این درخواست را به کمیته زیربنایی استان برده‌ایم تا در شورای برنامه‌ریزی مطرح و بتوانیم مشکل این واحدها را از این طریق در داخل استان حل کنیم.

وی تصریح کرد: موضوع دوم قیمت آلوئه‌ورا بوده که باید به قیمت‌گذاری و بازاریابی این محصول نگاه ویژه صورت گیرد تا جایگاه خود را پیدا کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: اگر در حوزه فرآوری این محصول در استان توجه شود می‌توانیم واحدهای جدیدی را وارد گود تولید کرده و افراد بیشتری در این حوزه مشغول فعالیت شوند.

جعفری افزود: از دیگر درخواست‌های واحدهای مجتمع گلخانه‌ای محمدیه ایجاد زیرساخت زیرگذر است.

وی با اشاره به وجود یک چاه آب که مربوط به مجتمع محمدیه بوده خاطرنشان کرد: از بابت آبی که دارد برای پساب آن استفاده می‌کنیم درخواست شده تا آب را بریز کرده و برای گلخانه از آب آن کم و در داخل این واحد تولید آلوئه ورا استفاده شود که این موضوع در دستور کار بوده که بتوانیم آن را حل کنیم.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 2 =