چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن خراسان جنوبی به میزبانی طبس برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند،‌ حجت‌الاسلام و المسلمین بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی صبح امروز،  با اعلام خبر برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن خراسان جنوبی به میزبانی طبس  به خبرنگاران اظهار داشت: امسال دو هزار و ۲۳۰ نفر از برگزاری چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن خراسان جنوبی به میزبانی طبس قاریان، حافظان و سایر علاقمندان خراسان جنوبی در دو بخش آوایی و معارفی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم ثبت نام کردند.

وی در ادامه گفت: بخش آوایی شامل رشته‌های قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ ۵ جز، ۱۰ جز، ۲۰ جز و حفظ کل قرآن کریم و رشته‌های اذان و دعا خوانی است.

بخشی‌پور افزود: در بخش معارفی نیز شامل رشته‌های ترجمه نهج البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه و تفسیر عمومی قرآن کریم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی بیان داشت: مرحله استانی رشته‌های معارفی همزمان با سراسر کشور ۲۶ مرداد برگزار شد که برگزیدگان این رشته‌ها مهر ماه امسال با منتخبین سایر استان‌ها رقابت می‌کنند. 

حجت الاسلام بخشی پور با اشاره به اینکه مرحله شهرستانی این مسابقات روز‌های ۲۶ تیر لغایت ۶ مردادماه در ۶ منطقه استان برگزار شده است، گفت: در مرحله شهرستانی ۱۲۲ نفر برگزیده شده و به مرحله شهرستانی راه پیدا کردند.

وی با تأکید بر اینکه مرحله استانی مسابقات به میزبانی طبس برگزار می‌شود، افزود: شرکت کنندگان در این مرحله ۷۳ نفر خواهران و ۴۹ نفر برادران هستند.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه خراسان جنوبی داوری مرحله استانی این دوره از مسابقات را ۱۲ نفر از اساتید مطرح کشوری از استان‌های تهران، خراسان رضوی و خراسان جنوبی بر عهده دارند، گفت : رتبه‌های اول رشته‌های قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ ۲۰ جز و حفظ کل قرآن کریم به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سه =