رئیس سازمان دامپزشکی کشور: ارسال محصولات طیور ایران به عراق پس از ۶ سال توقف انجام می شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد‌مهدی خورشیدوند، مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در احیا و توسعه جهاد دامپزشکی صبح امروز در مراسم آغاز رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در خراسان جنوبی، اظهار داشت: قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی کشور با دو ماموریت ویژه تشکیل شده و ۹ دستگاه اجرایی در این قرارگاه محرومیت زدایی عضو هستند‌.

خورشیدوند افزود: ماموریت اول قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی الحاق گروه‌های جهادی تخصصی در کشور به قرارگاه محرومیت زدایی و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: قرارگاه‌های محرومیت زدایی دامپزشکی در استان‌ها تشکیل شده و مسؤول و اعضای قرارگاه جهادگران دامپزشکی هر استان هستند و در این راستا ۳۲ قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی استانی تشکیل شده است.

وی  عنوان کرد: قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی کشور رزمایش های تخصصی استانی، منطقه ای و ملی در کشور انجام شده و یا در حال انجام است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه  ۳ هزار جهادگر در این رزمایش‌ها حضور می‌یابند اظهار کرد: قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی کشور، اولین قرارگاه جهادی و نهادی فعال در دولت است و طی پنج ماه تشکیل پنج هزار رزمایش کشوری و ۱۰ رزمایش استانی برگزار کرده است.

خورشیدوند بیان کرد: هدف ما حضور و فعالیت ۴۲ هزار نفر دامپزشک و پیراپزشک کشور در رزمایش‌های قرارگاه محرومیت‌زدایی دامپزشکی است.

وی با بیان اینکه قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی ماموریت خاصی ندارد، تصریح کرد: وظیفه اصلی سازمان دامپزشکی و ماموریت سازمان دامپزشکی سرلوحه قرارگاه محرومیت زدایی دامپزشکی کشور است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: دستگاه‌های همکار در حوزه دامپزشکی، جهادی فعالیت‌هایی داشتند که تمام این فعالیت‌های جهادی دامپزشکی در قرارگاه طرح و برنامه ریزی می‌شود.

خورشیدوند با بیان اینکه تمام خدمات ارائه شده به دامداران رایگان است، عنوان کرد: در بحث ماموریت مبارزه با بیماری‌ها بعضاً توفیقاتی حاصل نشده بود که با پیگیری‌های انجام شده و تلاش‌های صورت گرفته در WHO سازمان بهداشت جهانی رتبه ایران سبز شده و بین ۹ کشور سبز دنیا قرار گرفته‌ایم.

وی اظهار کرد: تلاش بر این است ارسال محصولات دامی ایران به ۴۵ کشور انجام شود و حال بعد از ۶ سال ارسال تمام محصولات طیور ایران به کشور عراق از سرگیری شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: خروجی این تلاش‌ها، رقم خوردن  امنیت غذایی، زیستی و ملی در کشور است.

انتهای پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =