برگزاری جشن‌شکوفه‌ها برای ۲۰ هزار دانش‌آموز پایه اول دبستان در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سیدعلیرضا موسوی‌نژاد‌ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جشن آغازین روز مدرسه همیشه برای دانش‌آموزان روزی خاطره‌انگیز است، اظهار داشت: هم زمان با سراسر کشور روز چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه جشن شکوفه‌های استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشن در راستای آشنایی دانش‌آموزان پایه اول با محیط مدرسه، آموزگاران، مربیان و عوامل آموزشی  برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به کاهش استرس دانش‌آموزان و نوآموزان و ایجاد خاطره‌ای خوب و به یادماندنی در آغازین روزهای مدرسه تصریح کرد: پنجشنبه ۳۱ شهریور ماه جاری نیز جشن جوانه‌های خراسان‌جنوبی برگزار می شود.

موسوی‌نژاد یادآور شد: برای ایجاد شور و نشاط و حضور فیزیکی دانش‌آموزان خراسان جنوبی در مکان‌های آموزشی تدابیر و مقدمات لازم در قالب پروژه مهر اندیشیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: از آنجائی‌که اول مهرماه ۱۴۰۱ روز جمعه می‌باشد، لذا سال تحصیلی جدید از روز شنبه ۲ مهرماه آغاز و زنگ بازگشایی مدارس تمام مقاطع استان به صدا درمی آید.  

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مهرماه امسال بیش از ۱۸۵ هزار دانش آموز استان پشت‌ میز کلاس‌های مدارس استان  می‌نشینند.

موسوی‌نژاد متذکر شد:  از این تعداد بیش از ۲۰ هزار دانش آموز خراسان‌جنوبی پایه اول ابتدایی هستند.

وی ادامه داد: تعداد ۱۸۵ هزار دانش آموز خراسان جنوبی در۲ هزار و ۶۰۰ مدرسه و بیش از ۹ هزار کلاس درس بهار علم و دانش را آغاز خواهند کرد.  

گفتنی است، در خراسان جنوبی۸۶ مدرسه دو نوبته فعالیت دارد. 

انتهای پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =