آغاز جهاد تبیین از امروز تا ۱۳ دی در خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید محمدرضا طالبی در نشست هم‌اندیشی جهاد تبیین افزود: دشمن در توطئه‌های بسیاری مانند جنگ‌های قومی و قبیله‌ای، ترور، کودتا و جنگ هشت ساله که علیه ملت ایران انجام داده بود، به نتیجه نرسید.

وی گفت: دشمنان، اعتقاد مردم ایران به ولایت فقیه و اطاعت از ایشان و شهادت‌طلبی را مانع پیروزی خود اعلام کردند و به این نتیجه رسیدند تا زمانی که مردم ایران این اعتقادات را داشته باشند، اگر کشورهای جهان با همه تجهیزات در مقابل آنها قرار گیرند، خدشه‌ای به ملت ایران وارد نخواهد شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: دشمن بعد از آن در دهه ۷۰ جنگ فرهنگی و رسانه‌ای را در دستور کار خود قرار داد و در دهه ۸۰ هم جنگ هوشمند را برنامه‌ریزی کرد.

وی افزود: در دهه ۹۰ دشمن جنگ ترکیبی را در دستور کار خود قرار داد که حدود هفت مورد آن مانند جنگ رسانه‌ای، جنگ گروهک‌ها، جنگ الکترونیکی و جنگ فرهنگی در مورد مردم ایران در حال اجراست.

طالبی گفت: دشمن با بهره‌گیری از همه توان خود، اعتقادات ملت ایران را نشانه گرفته و اتفاقات روزهای اخیر در این راستا انجام شده است.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری که اگر فوت مهسا امینی اتفاق نمی‌افتاد، دشمن چیز دیگری را بهانه می کرد تا اقدامات مورد نظر خود را انجام دهد، تصریح کرد: اتفاقات اخیر اگرچه هزینه‌هایی را برای نظام داشت اما خالص را از ناخالص جدا کرد و دشمن خواست تا از مطالبه‌گری مردم به نفع خود استفاده کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه در اقناع افراد جامعه کوتاهی‌هایی داشته‌ایم افزود: مقام معظم رهبری در دانشگاه پلیس مطالب بسیار مهمی را بیان کردند و بارها بر موضوع جهاد تبیین تاکید داشته و از آن به عنوان فریضه قطعی و فوری یاد کرده‌اند.

وی متذکر شد: همه دستگاه‌های فرهنگی باید برای تبیین منویات مقام معظم رهبری به میدان بیایند و اقدامات مناسبی برای گروه‌های مختلف مردم انجام دهند.

طالبی گفت: باید از همه ظرفیت‌های مساجد، خانه مطبوعات، هیات‌های ورزشی و حوزه جوانان برای جهاد تبیین استفاده شود.

بنا به این گزارش در نشست هم‌اندیشی مصوب شد دستگاه‌های فرهنگی از ۱۳ مهر تا ۱۳ آبان که روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است، اقدامات مورد نظر در زمینه جهاد تبیین را انجام دهند.

براساس این مصوبات‌، رؤسای دانشگاه‌ها باید متناسب با جامعه هدف خود برنامه‌هایی را برای تبیین منویات مقام معظم رهبری اجرا کنند.

انجام تبلیغات محیطی در سطح شهر توسط شهرداری بیرجند، بهره‌گیری از ظرفیت روحانیون مستقر توسط ادارات اوقاف، تبلیغات اسلامی و کانون‌های فرهنگی مساجد برای تبلیغات، ظرفیت هیات‌های مذهبی و علمای اهل سنت و استفاده از اساتید هنرمند بصیر در آموزش و پرورش از دیگر مصوبات این جلسه است.

همچنین مصوب شد یگان‌های نظامی و انتظامی برنامه‌هایی را برای کارکنان و سربازان در زمینه جهاد تبیین اجرا کنند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با تصویب طرح جامع جهاد تبیین در شورای فرهنگ عمومی آن را برای اجرا به دستگاه‌های دولتی ابلاغ کند.

محور قرار گرفتن بسیج رسانه برای تولید محتوا به منظور انتشار در فضای مجازی از دیگر مصوبات نشست هم‌اندیشی جهاد تبیین در محل استانداری بود.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفده =