بهره‌برداری از ۴۵۲ کارگاه اشتغال خرد و خانگی در خراسان‌جنوبی با حمایت بسیج

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی هنری مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی امروز در مراسم افتتاح ۴۵۲ کارگاه اشتغالزایی خرد  خانگی استان با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار کرد: این تعداد کارگاه اشتغالزایی به مناسبت هفته وحدت در استان افتتاح می‌شود.

وی گفت: این کارگاه‌ها با استفاده از تسهیلات تبصره ۱۶ در سطح استان و با پیگیری بسیج سازندگی و حمایت تسهیل‌گران مجموعه با اعتبار تسهیلاتی ۲۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه این کارگاه‌ها در زمینه‌های مختلف کشاورزی، صنایع‌دستی و فرآوری محصولات کشاورزی همچنین موضوع بازاریابی و مسائل وابسته به مشاغل خانگی است، یادآور شد: این کارگاه‌ها با حمایت از سوی صندوق‌های قرض‌الحسنه با شناسایی و اولویت‌بندی برای ایجاد اشتغال انجام پذیرفته است.

هنری با بیان اینکه یک‌هزار و ۳۰۰ کارگاه اشتغالزایی از ابتدای پرداخت این تسهیلات در ۹ ماه گذشته از محل تبصره ۱۶ بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان ایجاد و از سوی بسیج سازندگی حمایت شده‌اند، بیان کرد: این تسهیلات از طریق ۴۸۵صندوق قرض‌الحسنه در استان پرداخت و کار تسهیل‌گری از سوی بسیج سازندگی انجام شده است.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷/س


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + بیست =