دلایل تکرار جرم سرقت در خراسان جنوبی چیست؟

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت الاسلام یدالله وحدانی نیا، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی امروز شنبه ۷ آبان در جلسه شورای پیگیری از وقوع جرم شهرستان طبس اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی به منظور کنترل و کاهش پیامدهای سو جرایم و تحمیل نشدن هزینه‌های مادی و معنوی پس از آن یک تکلیف همگانی خصوصاً از ناحیه مدیران مسؤلان است.

وی با اشاره به اینکه امنیت از نعمت‌های مغفول و مجهول است، تصریح کرد: وقوع برخی از جرایم زمینه ساز ناامنی برای شهروندان بوده و یکی از جرائم محل امنیت شهروندان، جرم سرقت و جرایم فضای مجازی است.

وحدانی نیا گفت: رهبر معظم انقلاب مقوله پیشگیری را موضوعی علمی و فراقوه‌ای دانسته‌اند و امروزه آنچه ضابطین و دستگاه قضائی در حوزه کشف و تعقیب و صدور احکام قضائی و مجازات مجرمین در موضوعات کیفری و رسیدگی در دعاوی حقوقی انجام می‌دهند، در واقع نتیجه کوتاهی دیگر مدیران در حوزه مسئولیت‌های قانونی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی همچنین نشستی را با مدیر آستان مقدس امام زاده حسین بن موسی الکاظم (ع) شهرستان طبس با هدف بهره‌گیری هر چه بهتر از مجموعه آستان مبارک امام زاده در جهت عملیاتی نمودن اجرای طرح حکمین و مصلحین قرآنی برگزار کرد که مورد استقبال قاسم زاده مدیر آستان مقدس قرار گرفت. وی در نشست مشترک با رئیس دادگستری شهرستان طبس و نماینده دادستان اجرای ارجاع دعاوی خانواده به مشاوره، و نحوه ارجاع به مصلحین قرآنی و برگزاری کارگاه‌های مهر زوجین متقاضی طلاق توافقی و بهره‌گیری از ظرفیت مشاوران آموزش دیده محاکم اطفال و ایجاد مرکز مهر خانواده برای ملاقات والدین با فرزندان طلاق به بحث و هم اندیشی گذاشته شد.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =