معاون استاندار خراسان جنوبی: ساخت و سازهای غیرقانونی باید متوقف شوند

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید محمدرضا طالبی، سه شنبه شب ۱۰ آبان در دیدار با اعضای شورای اسلامی اظهار کرد: دشمن و در رأس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی از اولین روزهای انقلاب اصول انقلاب را نشانه گرفته‌اند.

وی افزود: تا زمانی که پایبند اعتقادات خود باشیم، دشمنی‌های آمریکا و اسرائیل ادامه خواهد داشت بنابراین باید کمربندهای خود را محکم ببندیم که شاید روزهای سخت‌تر از این را در پیش داشته باشیم.

طالبی با بیان اینکه استکبار جهانی برای مبارزه با جمهوری اسلامی از همه روش‌های موجود استفاده کرده است، اظهار کرد: دشمن با به راه انداختن جنگ ترکیبی و با بهره‌گیری از ۱۷ هزار رسانه، فشارهای اقتصادی و جنگ‌های نیابتی در نقاط مختلف کشور، درصدد است تا زمینه سقوط نظام را فراهم کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به محموله سلاح و مهماتی که به تازگی در غرب کشور کشف شد، افزود: برنامه دشمن این است که با اقداماتی که در نقاط مختلف کشور انجام می‌دهد، احساسات مردم را جریحه‌دار کند تا اگر بتواند از داخل نظام را به طرف براندازی بکشانند؛ اغتشاشات این روزها هرچند برای نظام هزینه داشت اما این اتفاقات مانند کف روی آب است که ناخالصی‌ها را مشخص کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: بهترین اقدام در شرایط فعلی جهاد تبیین است چراکه دشمن با استفاده از ظرفیت‌های موجود در مدارس و دانشگاه‌ها، انحراف از اصول انقلاب را در دستور کار خود قرار داده است

وی در پاسخ به مسائل مطرح شده توسط نمایندگان مردم در شورای استان بیان کرد: در توزیع اعتبارات بین نقاط مختلف استان عدالت رعایت شده و امکان دارد در جاهای هم اشتباهی صورت گرفته باشد یا کسانی که این موضوع را مطرح می‌کنند، اطلاعات کافی ندارند.

طالبی اظهار کرد: از دولت قبل ایجاد بخش جدیدی در بیرجند در دستور کار قرار گرفته اما برای اینکه کجا مرکز بخش باشد، منتظر رأی دیوان عدالت اداری در این خصوص هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: هر جایی که به لحاظ جمعیتی شرایط ارتقا را داشته باشد، ارتقای آن را دنبال خواهیم کرد و تنها ملاک برای ما تقسیمات سیاسی و جغرافیایی بین شهرستان‌ها است.

وی با بیان اینکه به شورا باوری و شورا یاوری اعتقاد داریم، گفت: همه دستگاه‌ها در چارچوب قانون باید به مصوبات شوراها احترام بگذارند و مسئولان برای پیگیری مطالبات مردم باید پاسخگوی شما باشند.

طالبی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام را از اولویت‌های استان اعلام و ادامه داد: پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی آنها بیش از ۵۰ درصد است در اولویت بیشتری قرار دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اعلام اینکه تنها در دانشگاه بیرجند ۱۰ پروژه نیمه تمام وجود دارد، اظهار کرد: پروژه تأمین اجتماعی قاین هم از جمله این موارد است.

طالبی با اشاره به همراهی خیلی خوب نمایندگان استان با استاندار و معاونان استاندار، خاطرنشان کرد: با بومی سازی قوانین موافق هستم و قانون شکنی را کار خوبی نمی‌دانم و معتقدم قوانین باید به نفع مردم انعطاف پیدا کند.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم با خزانه خالی و بدهی‌ها و تعهدات زیاد، دولت را تحویل گرفته است، گفت: مردم مطالباتی دارند که باید پرداخت شود و با این وجود پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی داشته‌ایم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی خطاب به اعضای شورای استان، بیان کرد: برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز را شوراها از شهرداران باید مطالبه کنند؛ در گذشته ساخت و سازهای در مسیر رودخانه‌ها انجام شده که اگر با آنها برخورد کنیم، تبعات اجتماعی به دنبال دارد و اگر هم برخوردی با آنها نشود، در آینده مشکلاتی به وجود خواهد آمد.

وی کمبود آب را یکی از مشکلات استان دانست که برای کاهش آن اقداماتی مانند اصلاح شبکه‌ها، نصب کنتور در چاه‌های کشاورزی و…. در دستور کار قرار گرفته است.

طالبی از برگزاری جلسه‌ای برای رفع مشکل معدن دستگردان طبس و اینکه سرمایه گذار آن مشخص شده است خبر داد و افزود: جز یک مورد در همه موارد به بومی گزینی در انتصابات توجه شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: اگر فردی از مدیران گذشته توانمند بوده و شاخص‌های مورد نظر را داشته، تغییر نکرده است و برای بخشداری آیسک تاکنون چند نفر معرفی شده‌اند و پی گیریم تا فردی بومی بخشدار آیسک شود.

طالبی گفت: برای کمک به شهرداری‌ها هم مقرر شده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان مطالبات آنها از دستگاه‌ها را از اعتبارات ادارات کسر و به شهرداری‌ها ارائه دهد؛ از سال‌های گذشته ۳۰ میلیارد تومان معوقه کارگری داشتیم که به شش میلیارد تومان کاهش یافته و مشکل چند شهرداری برای پرداخت معوق حقوق کارگران هم با کمکی که به آنها می‌شود، رفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای رفع مشکل آب بیدسکان هم اقداماتی انجام شده است، ادامه داد: برای رفع مشکل قیمت پایین انار فردوس هم جهاد کشاورزی تدبیر خواهد کرد تا کشاورزان ضرر نکنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برای فعال کردن بازارچه‌های یزدان، میل ۷۳ و ۷۸ و دوکوهانه هم پیگیری‌های انجام شده اما مشکل از طرف افغانستان است، اظهار امیدواری کرد: با بهره برداری از پست ۴۰۰ کیلو وات نهبندان مشکل برق معادن نهبندان حل شود.

وی اظهار کرد: ما هم نسبت به سهم مالیات خراسان جنوبی در سال جاری معترضیم و مدیرکل امور مالیاتی استان مأمور شده که اعتراض ما را به تهران منتقل کند و استاندار هم پیگیر این موضوع است زیرا با توجه به کاهش درآمد مردم استان سهم مالیاتی در نظر گرفته شده برای خراسان جنوبی بی انصافی است.

گفتنی است؛ سید محمد رضا طالبی با حضور در جلسه شورای اسلامی استان، حدود سه ساعت به سخنان نمایندگان مردم از ۱۱ شهرستان استان در موضوع‌های مختلف گوش کرد و پاسخ‌های لازم مربوط به هر یک از آنها را بیان و وعده پیگیری بعضی از موضوعات مطرح شده را داد.

انتهای پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =