خط‌کشی ۱۵۰۰ کیلومتری جاده‌های خراسان‌جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، اسدالله جلال زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ارتقای ایمنی محور‌ها از اولویت‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است.

 وی افزود: هدف از خط‌کشی راه‌ها ارتقای ایمنی عبور و مرور و همچنین آگاهی دادن به کاربران جاده‌ای هنگام رانندگی در سطح راههای مواصلاتی خراسان‌جنوبی است‌

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی تصریح کرد: طی هفت ماهه ابتدایی ۱۴۰۱ بیش از ۱۴۵۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اعم از بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی و روستایی خط کشی شده است.

جلالزاده یادآور شد: برای اجرای این حجم از خط کشی ۱۰۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تلاش‌های فراوان انجام شده توسط عوامل راهداری خراسان‌جنویی سعی شده تمامی محور‌های شریانی و اصلی استان از لحاظ ایمنی فراتر از استاندار‌د های ابلاغی باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: با اقدامات انجام شده توسط عوامل راهداری استان سعی شده در هیچ یک از محور‌های شریانی و اصلی استان مشکلی از بابت خط کشی مشاهده نشود.

جلال زاده متذکر شد: یکی از مهمترین دغدغه‌های اجتماعی همواره کاهش سوانح جاده‌ای، تلفات جانی و مالی ناشی از آن بوده که تحقق این هدف علاوه‌ بر افزایش ضریب ایمنی تردد از طریق نصب و نگهداری علائم و تابلوهای مختلف جاده‌ای، با فرهنگ‌سازی و تشویق کاربران جاده به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی امکان‌پذیر است.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 1 =