بیمه واحدهای پرورش دهنده طیور جدی گرفته شود

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی امروز با بیان این مطلب در ستاد استانی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اظهار داشت: متولیان امر در خصوص بیمه واحدهای تخم گذار و گوشتی اقدامات لازم را انجام دهند.

به گفته وی؛ بیشترین خسارت های ناشی از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سنوات گذشته مربوط به واحدهای پرورش طیوری بوده که بیمه نداشته اند.

وی با اشاره به احتمال شیوع آنفلوانزا در فصل سرد سال، متذکر شد: کارشناسان مورد تأیید دامپزشکی با حضور در برنامه های مختلف صدا و سیما در راستای  معرفی این بیماری، راه های انتقال و پیشگیری آن صحبت نمایند تا آگاهی بخشی لازم صورت گیرد و بتوانیم از فصل زمستان به خوبی عبور نماییم.

معاون سیاسی استاندار تصریح کرد: در راستای ایمن سازی و جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر به مراکز پرورش طیور، سازمان جهاد کشاورزی موارد مرتبط با این موضوع را گوشزد نماید.

به گفته وی؛یکی از مهمترین راه های جلوگیری از ورود پرندگان مهاجر، غیر قابل نفوذ بودن انبار هاست.

طالبی با تأکید بر نقش آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور در کنترل بیماری های مشترک بین انسان و دام، اظهار داشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی با پیگیری های لازم در خصوص تخصیص اعتبار، روند تکمیل آزمایشگاه دامپزشکی شرق کشور را تسریع نماید.

وی از ضرورت راه اندازی احداث دانشکده دامپزشکی در استان گفت و خاطرنشان کرد: لازم است در راستای آماده سازی طرح توجیهی احداث دانشکده دامپزشکی، جلسه ای با حضور دانشگاه بیرجند، دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل دامپزشکی تدوین گردد.

معاون استاندار در ادامه دستگاه های متولی را مکلف کرد نسبت به تعیین تکلیف پساب تصفیه خانه فاضلاب بیرجند اقدام نمایند. 

طالبی با تأکید بر اهمیت واکسیناسیون در مدیریت بیماری آنفلوانزا، گفت: در راستای افزایش سطح ایمنی در طیور، اقدامات لازم درخصوص تزریق دوز سوم واکسن آنفلوا نزا صورت گیرد.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 11 =