نهادینه‌سازی فرهنگ ایرانی اسلامی در عرصه‌های ورزشی/قهرمانان و مدال آوران ورزشی خراسان جنوبی تجلیل شدند

خبرگزاری فارس – خراسان جنوبی، علیرضا چاجی؛ در آستانه برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر جشن بزرگ فرهنگی و ورزشی «همه هواداران ایران» با حضور مسئولان اداری، سازمانی و جامعه ورزشی خراسان جنوبی در سالن همایش فرهنگسرای شهر بیرجند برگزار شد.

 اگر چه در این همایش جای بسیاری از فعالان عرصه ورزشی و مدیران اجرایی کشوری و استانی خالی بود ولی شور، نشاط، ذوق و خوشحالی نونهالان، نوجوانان و تمامی شرکت‌کنندگان حاکم  در فرهنگسرای شهرداری بیرجند پس از مدت‌ها گویای خرسندی خانواده‌ها و فرصتی برای دورهمی‌ دوباره روسا و دست‌اندرکاران هیئت‌های ورزشی بود.

معرفی و تجلیل از نخبگان و فعالان عرصه ورزشی علاوه بر الگوسازی برای جوانان و ترغیب آن ها به سمت و سوی تربیت بدنی، می‌تواند زمینه‌‌ای برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران برای کسب افتخارات بیشتر در صحنه‌های جهانی، آسیایی و ملی را فراهم کند.

تجلیل از ۵۶ مدال آور و فعال عرصه ورزشی خراسان‌جنوبی

در این جشن که با به اهتزاز در آمدن پرچم زیبای سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و خواندن سرود های حماسی و نوای خوش مرشدان و حرکات زیبای ورزش باستانی همراه بود از ۵۶ مدال آور ورزشکار خراسان جنوبی در رقابت‌های جهانی، آسیایی، بین المللی و المپیاد استعداد های برتر و همچنین روسا، نایبان رئیس و مربیان این رشته‌های ورزشی تجلیل شد.

محمدحسین خسروی، سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این مراسم اظهار داشت: مراسم تجلیل از مدال‌آوران، مربیان و فعالان عرصه‌های مختلف ورزشی از سوی اداره‌کل با مشارکت دستگاه های اجرایی پیش از شیوع ویروس منحوس کرونا هر ساله برگزار می‌شد که امسال پس از وقفه سه ساله در راستای هواداری از تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر با عنوان جشن بزرگ همه هواداران ایران با رویکردی متفاوت برگزار شد.

وی افزود: برگزاری اینگونه مراسم علاوه بر ایجاد امیدآفرینی‌ در ورزشکاران، پویایی و دلبستگی در مربیان و تلاش خستگی‌ناپذیر دست‌اندرکاران هیئت‌های وررشی، می‌تواند از لحاظ معنوی نیز تاثیرگذار و بسترسازی مناسبی برای توسعه ورزشی و اجتماعی باشد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: ورزشکاران با مقام آوری در میادین مختلف ورزشی به جنبه‌های معنوی آن نیز توجه دارند و  با کسب مدال‌های خوش رنگ خود در رقابت‌های مختلف ورزشی به دنبال خوشحالی هم‌شهریان خود هستند.

خسروی با بیان اینکه وجه مشترک شهدا به عنوان قهرمانان اصلی همیشه مورد توجه و عنایت جامعه بزرگ ورزش و جوانان بوده است، یادآور شد: این عزیزان به عنوان یک جامعه مرجع و الگو، از عزیزترین گوهر وجودی خود گذشتند تا امروز ورزشکاران ما بتوانند با امنیت و آرامش در میادین مختلف ورزشی ایفای نقش کنند.

نهادینه سازی فرهنگ ایرانی اسلامی در عرصه‌های ورزشی

وی با اشاره به اینکه سال ۱۴۰۱ پس از گذشت دوران بسیار سخت بیماری کرونا سال پر فروغی برای ورزش کشور و استان بود، خاطرنشان کرد: این افتخار را داریم که ورزشکاران و قهرمانان ما با توجه به تمامی مشکلات و محدودیت‌های اعتباری و همچنین قربت جغرافیایی و دوری از مرکز در مسابقات بین المللی، آسیایی و همچنین سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور حضور فعالانه و مقتدرانه‌ای داشته باشد.

سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به کسب مدال های‌رنگارنگ ورزشکاران تاکید کرد: شکر خدا شاهد افتخار آفرینی و کسب مدال های رنگارنگ این عزیزان بودیم و خراسان جنوبی در تمامی این مسابقات به ویژه المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور جایگاه خوبی   را پیدا کرد.

خسروی با بیان اینکه ورزشکاران اعزامی ما در رشته شمشیر بازی قهرمان کشور شدند و در رشته تیر اندازی با کمان تیم استان مقام سوم را به خود ختصاص داد، ادامه داد: یکی از ورزشکاران ما آقای فرهنگ خداپرست مدال طلا و عنوان پدیده مسابقات را در کشور به خود اختصاص داد که با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونان از این عزیز تجلیل شد.

وی بیان کرد: همچنین در رشته دوچرخه سواری نیز یکی از دختران ورزشکار ما مقام سوم کشور را از آن خود کرد و در رشته تیراندازی به اهداف پروازی یکی دیگر از دختران ورزشکار ما جایگاه دوم و مدال نقره را به خود اختصاص داد.

الگو گرفتن از بیانیه گام دوم انقلاب خودباوری را در جوانان می‌آفریند
 
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی با اشاره به رویکرد نهادینه سازی فرهنگ ایرانی اسلامی در عرصه‌های ورزشی متذکر شد: امروز این افتخار را داریم به عنوان یک عضو تاثیرگذار در شورای فرهنگ عمومی ایفای نقش کنیم و در مسیر تحکیم وحدت، همدلی و تعالی جامعه و همچنین نهادینه سازی فرهنگ ایرانی اسلامی در جامعه بزرگ ورزش و جوانان گام برداریم.

خسروی با اشاره به اینکه در جشن بزرگ همه هواداران ایران تعداد ۵۶ نفر از ورزشکاران و قهرمانان مدال آور در مسابقات آسیایی، بین المللی، جهانی و المپیاد استعدادهای برتر و همچنین روسا و نواب رئیسان هیئت‌های ورزشی، مربیان و سرپرستان تیم ها توسط اداره کل ورزش و جوانان با حضور گرم مسئولان و مردم ولایت مدار و قدرشناس استان با تندیس و هدایای نقدی تجلیل شد.

وی خاطرنشان کرد: این همایش بزرگ مردمی و ولایی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری شهرستان بیرجند، شهرداری بیرجند،، اداره کل آموزش و پرورش، صدا و سیما و رسانه‌های استان،سازمان بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی و موسسه فرهنگی هنری افق هزاره سوم کویر برگزار شد.

علی فرخنده دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان‌جنوبی در این همایش اظهار داشت: این جشن در آستانه جام جهانی و براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور جمعی از ورزشکاران استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های امروز اعم از برگزاری این‌گونه برنامه‌ها حاصل خون پنج هزار شهید ورزشکار دوران دفاع مقدس است، گفت: ۱۵۵ هزار شهید دفاع مقدس، جوان و مجرد بودند که می‌طلبد سیره و روش زندگی این شهدا الگوی جوانان قرار گیرد.

فرخنده با بیان اینکه در تاریخ اسلام و انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب از جوان به معنای امید به آینده، خودآگاهی، اعتماد به نفس و خودباوری تعریف می‌شود، افزود: شرایط پیش رو می‌طلبد که با الگو گرفتن از بیانیه گام دوم انقلاب، با شور و نشاط و خودباوری، آینده خویش را بسازیم.

یادآور می‌شود، این جشن با همکاری فرمانداری و شهرداری بیرجند، اداره‌کل ورزش و جوانان، اداره‌کل آموزش و پرورش، صدا‌وسیما و سازمان بسیج ورزشکاران خراسان‌جنوبی برگزار شد و در پایان مراسم از ورزشکاران و قهرمانان برتر استانی تجلیل به عمل آمد.

ورزشکاران مانند مجاهدان فی سبیل الله

حجت‌الاسلام وحید خرمشاد، رئیس هیات ووشوی خراسان جنوبی هم در این مراسم با تشکر از ورزشکاران استان که با اراده‌ای فولادی در میادین مختلف ورزشی افتخار آفریدند، گفت: یک ورزشکار باید رنج و سختی‌های بسیاری را تحمل کند تا برای هم وطنان خود افتخار آفرینی کند.

وی افزود: ورزشکاران مانند مجاهدان فی سبیل الله هستند که در میادین بین المللی با افتخار پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را با اقتدار به اهتزار در می‌آورند و دشمنان نظام را در توطئه‌های منافقان‌گونه‌شان مایوس می‌کنند.

رئیس هیئت ووشو‌ خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از آن جایی که دشمنان هیچ گاه از دشمنی خود با مردم ایران کوتاه نخواهند آمد، ملت ایران اسلامی با توکل بر خداوند متعال در برابر همه دشمنان خود ایستاده اند.

خرمشاد با بیان اینکه ضعف‌هایی در امور اداری و حوزه‌های مختلف کشور وجود دارد، افزود: پیشرفت‌های که در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان، هسته‌ای، تولید تجهیزات نظامی و… در شرایط تحریم داشته‌ایم که سبب ارتقای رتبه علمی ایران در جهان شده است.

وی تاکید کرد: همه این پیشرفت‌ها در زیر سایه اسلام بوده است و دشمن تلاش بسیاری انجام می دهد تا پیشرفت این ملت را در عرصه های مختلف متوقف کند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، در جشن بزرگ همه هواداران ایران از ۵۶ ورزشکار، مربی، سرپرست و رئیس و نایب رئیس بانوان هیئت‌های ورزشی خراسان جنوبی به شرح ذیل تجلیل شد.

جواد سلیمانی عضو تیم ملی جهت یابی، نجمه خدمتی عضو تیم ملی تیراندازی باتفنگ بادی، متین سیروسی مدال‌آور رشته بدنسازی و پرورش‌اندام، مهسا کدخدا عضو تیم ملی والیبال، پوریا ایوبی عضو تیم ملی بسکتبال، علی اشتری مدال‌آور و عضو تیم ملی جانبازان و معلولین، محمدامین عبدالرزاق نژاد عضو تیم ملی کوهنوردی و صعودهای،  محمدپویا حسن‌پور مقام دوم بین‌المللی و امیرعلی رجایی سوم بین‌المللی در رشته شطرنج،  امیر مهدی خراشادی‌زاده سوم بین‌المللی اسکواش، فرهنگ خداپرست با کسب مدال‌ طلا و پدیده مسابقات کامپوند سومین المپیاد استعدادهای برتر کشور، محمد رضا مهدی‌پور و سینا حسین زاده در رشته کامپوند، حسین سالارپور ایمان آراسته، محمد جواد سعیدی‌راد امیرحسین اکبری در رشته شمشیربازی، ساجدا‌ حسین‌زاده‌ در تیراندازی اهداف پروازی، ناهید عرب در دوچرخه‌سواری تایم تریل، زهره نخعی مربی تیراندازی با کمان، علی یوسفی مربی شمشیربازی، ناصر سلیمانی مربی تیراندازی، عفت قلاسی‌ مربی دوچرخه سواری از جمله ورزشکاران شایسته و مربیان سرافرازی بودند که در این همایش از مدال آوری و تلاش‌های خالصانه آنان تجلیل و تقدیر شد.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =