خبرخوب| افزایش ۱۰۳ درصدی تولید آهن اسفنجی در مجتمع فولاد قاینات

احمدزاده سرپرست مجتمع فولاد قاینات در گفتگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: در ۸ ماه گذشته بیش از ۴۷۳ هزار تن آهن اسفنجی به ارزش ۴ هزار میلیارد تومان در این مجتمع  تولید شده که در مقایسه با تمام پارسال، ۱۰۳ درصد افزایش دارد.

 وی افزود: سال گذشته ۲۰۷ هزار تن محصول آهن اسفنجی  در مجتمع فولاد قائنات تولید شد.

احمد زاده با اشاره به گسترده تر شدن فعالیت های مجتمع فولاد قاینات بیان داشت: آهن اسفنجی تولید شده در مجتمع فولاد قائنات به واحد‌های فولادسازی و ذوب آهن خراسان رضوی، سمنان، تهران، اردبیل، آذربایجان شرقی خوزستان، اصفهان، یزد، هرمزگان و کرمان ارسال می‌شود.

وی گفت: برای تولید این مقدار آهن اسفنجی، ۶۸۰ هزار تن گندله  از ۳ کارخانه گندله سازی خواف استان خراسان رضوی مصرف شده است.

سرپرست مجتمع فولاد قاینات ضمن ابراز خوشحالی از آغاز فرآیند تولید این مجتمع از سال گذشته گفت: واحد فولادسازی مجتمع فولاد قائنات نیز ۸۳ درصد پیشرفت دارد.

احمد زاده افزود: مجتمع فولاد قاینات با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن، تا کنون برای ۴۰۰ نفر در بخش احیای آهن اسفنجی شغل ایجاد کرده است و ۷۰۰ نفر نیز برای تکمیل بخش فولاد سازی این مجتمع در حال کارند تا این واحد در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

وی مشکل اصلی این مجتمع را قطعی گاز در زمستان و قطعی برق در تابستان عنوان کرد و از وزارت نیرو و نفت خواست برای تأمین نیاز‌های انرژی مجتمع فولاد قائنات اقدام کنند.

پایان پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =