۴ هزار فرصت شغلی کمیته امداد امام خمینی(ره) در خراسان جنوبی ایجاد شد

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد عرب، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال ۱۴۰۰ و همچنین اعتماد مجلس و برنامه‌ریزی دولت برای ایجاد یک میلیون شغل در سال ۱۴۰۱ در کل کشور، ۵۰۰ هزار فرصت شغلی به کمیته امداد واگذار شد.

وی افزود: در این راستا در سال ۱۴۰۱ مجوزی به کمیته امداد داده شد تا علاوه بر این که همه ساله برای مددجویان خود اشتغال ایجاد کرده است در سال جاری تا دهک ۵ جامعه اشتغال ایجاد کند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی سهمیه خراسان جنوبی در سال ۱۴۰۱ را ایجاد ۸ هزار و ۱۹۲ فرصت شغلی عنوان و بیان کرد: اعتبار پیش‌بینی شده برای ایجاد این فرصت‌های شغلی ۴۷۲ میلیارد تومان است.

عرب تصریح کرد: از این میزان تاکنون ۴۴۶ میلیون تومان ابلاغ شده است و ۳۰ میلیون تومان که مربوط به یکی از بانک‌های عامل است هنوز به شعب این بانک ابلاغ نشده است و انشالله تا پایان سال ابلاغ خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۲ درصد این اعتبار، معادل ۲۳۴ میلیارد تومان جذب شده است، خاطرنشان کرد: همچنین از ۴۷۲ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده ۴۱۰ میلیارد تومان مربوط تبصره ۱۶ است که در راستای فرصت‌های شغلی ابلاغ شده است و مابقی مربوط به صندوق امداد ولایت کمیته امداد و برای زنان سرپرست خانوار است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی یادآور شد: در این راستا از ابتدای امسال از ۸ هزار و ۱۹۲ فرصت شغلی ابلاغ شده تاکنون قریب به ۴ هزار فرصت شغلی معادل ۴۸ درصد در خراسان جنوبی ایجاد شده است.

عرب اظهار داشت: این میزان با توجه به گذشت ۸ ماه از سال به تناسب بسیار کم است، تاکنون رایزنی زیادی با بانک‌های عاملی که اعتبارات دولتی به آنان ابلاغ شده صورت گرفته است تا بانک‌ها راهکاری برای پرداخت تسهیلات ارائه دهند.

وی افزود: متاسفانه با وجود اینکه بیش از ۱۲۰ درصد سهمیه خود را به بانک‌ها معرفی کرده‌ایم، اما چون بانک‌ها منابع ندارند تسهیلات را پرداخت نکرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر این فرصت‌های شغلی ایجاد نشود، تبعاتی را به دنبال خواهد داشت، گفت: تاکنون رایزنی‌هایی صورت گرفته تا استان‌هایی مانند خراسان جنوبی که استان صنعتی نیست و آورده در بانک‌ها پایین است، خاص دیده شوند.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =